• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Urządzenia Lakiernicze

  Technologie Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  9 miesięcy temu  21.09.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Niemiecka firma inżynieryjna Dürr i HSM Lackiersysteme wprowadziły niedawno na rynek EcoGun ACE, nowy niskociśnieniowy pistolet natryskowy opracowany specjalnie w celu zapewnienia szybszych i łatwiejszych operacji zmiany koloru: w rzeczywistości system szybkiej wymiany kanału koloru i szybko wymienne dysze wtryskiwaczy opracowane przez partnerstwo obu firm pozwalają lakiernikom na ponowne użycie nowej technologii w ciągu kilku sekund po zmianie koloru − bez rozpuszczalników.

  Poprzednie pistolety natryskowe z kubkiem zasilającym były wyposażone w kubek przechowujący farbę, który musiał być albo przepłukany i ponownie napełniony, albo zastąpiony nowym kubkiem zawierającym nowy kolor. Ponadto, wszystkie kanały transportujące farbę między kubkiem a dyszą wymagały bardzo czasochłonnego płukania rozpuszczalnikami, aby zapobiec zanieczyszczeniu farbą lub jej mieszaniu. Nowy pistolet natryskowy jest wyposażony w innowacyjny system, który umożliwia znacznie szybszą zmianę koloru poprzez szybką i łatwą wymianę całej farby i dyszy, co daje oszczędności rzędu 90% w porównaniu z konwencjonalnymi pistoletami niskociśnieniowymi.

  EcoGun ACE ma również solidną konstrukcję i odporny na rozlewanie system kubków, które doskonale nadają się do zastosowań przemysłowych, zapewniając wzór natrysku, który poprawia wydajność procesu aplikacji. System kubków zawiera zarówno blokadę bezpieczeństwa, jak i osłonę przed zabrudzeniem, aby zapewnić dobrą czytelność skali pomiarowej przez cały czas.

  − We współpracy z HSM mamy przyjemność zaoferować bardzo przyjazny dla użytkownika produkt, który wyznacza nowe standardy dla pistoletów niskociśnieniowych − stwierdził Ulrich Tautz, starszy kierownik sprzedaży produktów przemysłowych w firmie Dürr. − Nasze pistolety natryskowe ułatwią malowanie, szczególnie w zastosowaniach, w których małe ilości farb i wiele zmian kolorów są normą.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...