Szukaj

  Lakiernictwo Ciekłe

  Wydanie nr: 3(119)/2019

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  6 miesięcy temu  11.06.2019, ~ Administrator   

  Grupa CSV – dostawca kompleksowych systemów lakierniczych dla przemysłu

  Grupa CSV od wielu lat jest wiodącym dostawcą technologii lakierniczych na rynku lakiernictwa samochodowego. Firma z blisko trzydziestoletnią tradycją obsługuje na co dzień kilkaset średnich i dużych serwisów samochodowych oraz kilka tysięcy mniejszych warsztatów i klientów indywidualnych. Firma w swojej ofercie posiada także rozwiązania dedykowane lakiernictwu przemysłowemu, a od około dwóch lat intensyfikuje działania właśnie na tym przemysłowym segmencie rynku.  

  To, co wyróżnia Grupę CSV na tle innych dostawców, to fakt, że kładzie ona nacisk na wspieranie swoich klientów w usprawnianiu ich procesów technologicznych i zarządczych. Nieodzownym elementem współpracy na linii Grupa CSV – klient są szkolenia, audyty oraz wiele usług doradczo-projektowych skupiających się na rozwoju biznesu klienta. Uzupełnieniem tego jest możliwość kompleksowego zaopatrzenia klienta w praktycznie wszystkie produkty lakiernicze, okołolakiernicze oraz narzędzia, urządzenia i sprzęt wykorzystywany w lakierniach. Widać zatem, że Grupa CSV jest zdecydowanie czymś więcej aniżeli dostawcą, bo farbę, sprzęt czy też urządzenia może przecież sprzedać i dostarczyć każdy, ale już nie każdy stawia na klientocentryczność oraz na dążenie do tego, aby stać się dla swoich klientów wartościowym partnerem biznesowym. 
  W centrum swoich działań rynkowych Grupa CSV stawia nie oferowane przez siebie produkty czy też usługi, ale właśnie klienta i jego potrzeby, a podstawowym zadaniem działów Wsparcia Technicznego oraz Wsparcia Przemysłu jest rozwiązywanie problemów klientów oraz wskazywanie miejsc, w których klient może usprawniać swoje działania. Chodzi o to, że Grupa CSV skupia się na rozwoju biznesu swoich klientów, stale szukając dla nich najlepszych możliwych rozwiązań nie tylko produktowych, ale także (a może nawet przede wszystkim) tych związanych z procesami produkcyjnymi, efektywnością i optymalizacją pracy. 
  Podejście klientocentryczne oraz skupione na biznesie klienta przejawia się działaniami doradczymi ukierunkowanymi na przykład na doborze jak najkorzystniejszych rozwiązań technologicznych, a także procesów zarządczych z uwzględnieniem specyfiki działalności danego klienta oraz warunków panujących w jego zakładzie. 
  W chwili obecnej Grupa CSV posiada w swojej ofercie technologie lakiernicze praktycznie do każdego rodzaju powierzchni i technologii nakładania. Nieobce są jej rozwiązania na każdy rodzaj stali czy też plastiku, a także technologie wodorozcieńczalne czy też tradycyjne o obniżonej ilości lotnych związków organicznych (LZO lub VOC). Grupa CSV doradza także w doborze odpowiednich systemów pod elektrostatykę, metalizację plastików czy też automaty lakiernicze. Uzupełnieniem technologii lakierniczych są wszelkiego rodzaju materiały pomocnicze i okołolakiernicze, co pozwala na kompleksową obsługę lakierni przemysłowej.
  Dzięki ofercie produktów światowych producentów, takich jak BESA, SIRCA czy SIA Abrasives firma od lat zaopatruje producentów z różnych branż. Nowością w jej ofercie jest marka własna farb Protector for Industry, która powstała pod ścisłym nadzorem techników i technologów Grupy CSV, a jej cechą charakterystyczną jest elastyczność rozwiązań i dobry stosunek ceny do jakości.
  Grupa CSV jest wyłącznym przedstawicielem hiszpańskiego producenta farb specjalizującego się w produkcji farb ciekłych do zastosowań przemysłowych marki BESA. Producent marki BESA, jako firma innowacyjna i społecznie odpowiedzialna, kładzie duży nacisk na ochronę środowiska, w związku z tym stworzyła plan ograniczenia skutków wpływu swoich produktów na środowisko. Uzyskała certyfikat AENOR standardów ochrony środowiska oraz certyfikaty ISO9001:2008, ISO14001:2004, a także EN-ISO 9001. 
  Wśród produktów można wyróżnić zarówno farby rozcieńczalnikowe, materiały jednoskładnikowe i dwuskładnikowe, grunty: epoksydowe, alkidowe, winylowe do spawania, akrylowe, poliuretanowe. Do zastosowania  proponowane są farby nawierzchniowe alkidowe, poliuretanowe, epoksydowe, akrylowe o różnych stopniach połysku, z efektem struktury lub bez niego. Aby zwiększyć odporności zestawu malarskiego, można zastosować produkty międzywarstwowe. W ofercie znajduje się również szeroka gama gruntoemalii, które znacznie przyspieszają procesy produkcyjne
  Oprócz systemów i wysokiej jakości produktów, BESA dysponuje szerokim wachlarzem kolorystycznym. Oferta opiera się na kilku liniach kolorystycznych, począwszy od podstawowej linii RAL z rozszerzeniem o linię intensywnych kolorów sygnalizacyjnych RAL 1026, 2005, 2007, 3026, poprzez paletę NCS, Pantone. W ramach systemów mieszalnikowych BESA dostarcza bogatą ofertę receptur kolorów tzw. markowych, czyli kolorów różnych marek pojazdów i urządzeń budowlanych, np. JCB, Caterpillar, Volvo, John Deere, New Holland, czy takich marek, jak Coca Cola lub Pepsi.
  Przewagę konkurencyjną BESA zyskała dzięki autorskiej linii kolorystycznej Color Truck. Własna linia BESA obejmuje aż kilkanaście tysięcy kolorów gładkich, które można przygotować na szerokiej gamie żywic poliuretanowych i akrylowych. 
  SIRCA to z kolei marka produktów lakierniczych dedykowanych dla branży meblarskiej. Podkłady tej marki charakteryzują się bardzo dobrym wypełnieniem i czasem schnięcia, co zdecydowanie ułatwia lakierowanie powierzchni z MDF. Lakiery, bejce czy też lakierobejce to z kolei produkty, które rewelacyjnie sprawdzają się przy produkcji mebli z litego drewna lub naturalnego forniru. Ciekawe rozwiązania prezentują się także na produkty stolarki drewnianej, np. schody, parkiety, drzwi i drewniane balustrady. Klienci doceniają nie tylko meblowe systemy malarskie, ale także zaangażowanie Grupy CSV w poprawę jakości pracy i zwiększenie efektywności. Mniejsi producenci czy też stolarze doceniają organizowane przez firmę spotkania szkoleniowe, na których prezentowane są techniki lakierowania oraz właściwe metody doboru odpowiednich narzędzi wykorzystywanych w procesie lakierowania drewna czy też mdf. Takie szkolenia organizowane lokalnie pozwalają na poszerzenie wiedzy nie tylko z zakresu lakierowania, ale także technik przygotowania powierzchni oraz dają możliwość zapoznania się z ciekawymi rozwiązaniami i technikami polerskimi.
  Uzupełnieniem oferty farb ciekłych są materiały ścierne SIA Abrasives (Grupa Bosch). Produkty tej marki to gwarancja najwyższej jakości. Grupa CSV dobiera indywidualnie odpowiednie materiały ścierne pod procesy oraz narzędzia, które wykorzystywane są u klienta oraz doradza, w jaki sposób można uzyskać lepsze efekty przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia tych materiałów. 
  Jak widać, działania Grupy CSV są ukierunkowane na rozwój technologii i partnerstwo biznesowe zwiększające rentowność partnerów (klientów), bo ambicją firmy jest być najbardziej profesjonalnym dostawcą technologii lakierniczych w Polsce i wszystko wskazuje na to, że jest ona na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu. Widać wyraźnie, że firma i jej pracownicy bardzo poważnie traktują jej motto: „Grupa CSV – Partner Twojej lakierni”.                            

  Karol Polechoński 
  menager ds. rozwoju  |  Dział Farb Przemysłowych CSV

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 3(119)/2019

  do góry strony