• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  miesiąc temu  17.05.2022, ~ Administrator   

  Belgijska firma Acotec, specjalizująca się w powłokach antykorozyjnych, ogłosiła niedawno wprowadzenie na rynek epoksydowego systemu pasywnej ochrony przeciwpożarowej, który może zapobiegać korozji i zapewniać odporność ogniową w jednej warstwie. Humidur Char to dwuskładnikowy, bezrozpuszczalnikowy, w 100% stały i utwardzany poliaminą system epoksydowy PFP dla przemysłu naftowego, gazowego i chemicznego.

  W porównaniu z tradycyjnymi powłokami PFP, które mogą wymagać do pięciu warstw, Humidur Char może być nakładany w jednej warstwie na stal konstrukcyjną przy zachowaniu minimalnych standardów przygotowania, bez podkładu lub siatki. Acotec informuje, że powłoka ta umożliwia lepsze zarządzanie kosztami, a także redukcję roboczogodzin nawet o 50%, wraz ze zmniejszeniem czasu przestoju środków trwałych oraz kosztów maszyn i urządzeń.

  Humidur Char przeszedł obszerny program testów i chroni przed pożarami strumieniowymi o wysokim strumieniu ciepła, pożarami zbiorników i jest odporny na eksplozje gazów. Uzyskał również aprobatę i certyfikat towarzystwa klasyfikacyjnego DNV dla optymalnego przygotowania powierzchni (Sa 2 1/2) i minimalnego przygotowania powierzchni (St2).

  Zgodnie z komunikatem, wszystkie stalowe belki testowe zostały poddane optymalnemu i minimalnemu przygotowaniu powierzchni, a powłoka została nałożona bezpośrednio na stal. Wyniki testów wykazały, że nie ma różnicy we właściwościach ogniochronnych pomiędzy optymalnym i minimalnym przygotowaniem powierzchni, co zostało formalnie potwierdzone przez DNV.

  Humidur Char jest „niezwykle” łatwy w aplikacji i może być nakładany pacą lub natryskiwany bezpośrednio na element konstrukcyjny bez konieczności śrutowania. Acotec twierdzi, że natrysk może być przeprowadzany przy użyciu standardowych pomp hydraulicznych.

  Maksymalny poziom wilgotności wynosi 95%, co pozwala na aplikację w dowolnym miejscu z szerokim oknem aplikacyjnym. Właściwość ta oferuje również nieograniczone okno powlekania i możliwość aplikacji „mokro na mokro”.

  Powłoka jest również podobno trwała i przyjazna dla środowiska, a dzięki temu, że nie zawiera rozpuszczalników spełnia wszystkie lokalne przepisy BHP. Zmniejsza ona również ryzyko defektów powłoki, ponieważ jest jednowarstwowa, co zapobiega problemom związanym z przyczepnością między warstwami.

  − Humidur Char jest obecnie stosowany zarówno na lądzie, jak i na morzu, co pozwoliło na znaczne zmniejszenie liczby roboczogodzin, a tym samym ogólnych kosztów projektu − powiedział Wim Schalley, dyrektor generalny firmy Acotec.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 3
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata