• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Lakiernictwo Ciekłe

  Wydanie nr: 1(141)/2023

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  16.03.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2

  Cyclomix® Evo − elektroniczny system mieszania i dozowania farb firmy Sames 2- lub 3-komponentowy − Airspray, Airmix®, Airless

  Opatentowana metoda dozowania, zoptymalizowane zarządzanie odpadami i możliwość podłączenia zdalnego sprawiają, że Cyclomix® Evo jest modułową jednostką dozującą, która spełnia wszystkie oczekiwania. To idealne zastosowanie na wielu rynkach: meblarskim, transportu powietrznego i naziemnego, maszyn budowlanych, maszyn rolniczych, opakowań metalowych, plastikowych, dóbr konsumenckich i wielu innych.

  Innowacyjne dozowanie
  Nowe urządzenie firmy Sames posiada opatentowany system dozowania poprzez rozpylanie utwardzacza we wprowadzony w ruch obrotowy strumień bazy, a nie tylko jego wtrysk. Dzięki nowej opatentowanej metodzie wtrysku technologia Spraymix umożliwia wstępne mieszanie już w punkcie wtrysku, co gwarantuje oszczędność farby i daje stale świeżą mieszankę. Rozpylenie utwardzacza w strumień bazy zapewnia idealne wymieszanie i gotową do nałożenia mieszankę. Opatentowana metoda dozowania firmy Sames zapewnia dokładność i powtarzalność proporcji mieszania niezależnie od wymaganego natężenia przepływu i jego zmian, zapewnia też stałe ciśnienie robocze przy pracy lakiernika. Dzięki temu lakiernik może pracować spokojnie, nieprzerwanie, bez obaw, iż malowany przedmiot wymagałby poprawy czy przeróbki z powodu problemów z dozowaniem.

  Niezależne obiegi
  Dzięki możliwości zarządzania dwoma niezależnymi od siebie obiegami możliwe jest odrębne płukanie i malowanie na obu obiegach. To oznacza, że jeden lakiernik może ciągle malować, podczas gdy drugi dokonuje płukania swojego obiegu.

  Niezliczone konfiguracje i funkcje
  Firma Sames daje możliwość definiowania własnej konfiguracji od podstawowej wersji 2K do pełnej wersji 3K. Od wersji podstawowej zdolnej do zarządzania jedną bazą i jednym utwardzaczem, poprzez wiele baz i utwardzaczy, modułowość oferty pozwala na dostosowanie Cyclomix® Evo do potrzeb klienta przy zakupie lub w trakcie całego okresu użytkowania. Proponowana jest duża liczba funkcjonalności, takich jak:

  • zarządzanie oddzielne dwoma pistoletami,
  • zarządzanie regulatorami produktu,
  • zarządzanie różnymi typami i rozmiarami przepływomierzy – dostępne są przepływomierze zębate, przepływomierze masowe, wersja światłowodowa do użytku przy natrysku elektrostatycznym.

  Prosta obsługa
  Cyclomix Evo zawiera jeden panel sterowania odpowiedni dla wszystkich wersji z bardzo czułym ekranem dotykowym. Jego obsługa jest bardzo intuicyjna i przystępna nawet dla niewykwalifikowanych użytkowników.

  Aplikacja i zdalny dostęp
  Aplikacja na smartfona SamesApp pozwala na połączenie z Cyclomix® Evo, sterowanie nim, a także informowanie poprzez powiadomienia o konieczności przeprowadzenia konserwacji lub wystąpieniu alarmów.
  Cyclomix® Evo to serwisy technologii IoT. Oferuje możliwość zdalnego dostępu do danych o urządzeniu i jego użytkowaniu. Daje to możliwość wykorzystania tych danych wewnętrznie do monitorowania procesu malowania (poprzez alarmy, powiadomienia), zwiększenia skuteczności konserwacji urządzenia, a przez to i jego żywotności, a także wprowadzenie konserwacji predykcyjnej. Dostarcza dane do posiadanych systemów ERP czy CRM. Cyclomix® Evo posiada do wyboru protokoły komunikacyjne: Profinet, Ethernet, Modbus oraz CC-link

  Nauka podstawowej obsługi urządzenia zajmuje jedynie dwie minuty, co umożliwia szybkie przeszkolenie nowych pracowników. 
  Urządzenie daje możliwość zdalnej diagnostyki z pracownikiem firmy Sames w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości, co umożliwia uniknięcie przestoju w produkcji.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Nowoczesne rozwiązanie i oszczędności w procesie produkcji
  Nowoczesne rozwiązanie i oszczędności w procesie produkcji
  Nowoczesne rozwiązanie i oszczędności w procesie produkcji
  Nowoczesne rozwiązanie i oszczędności w procesie produkcji

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 1(141)/2023

  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne