• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Lakiernictwo Ciekłe

    Wydanie nr: 4(144)/2023

    Artykuły branżowe

    Wyroby Lakiernicze

    Lakiernictwo Ciekłe

    9 miesięcy temu  02.10.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    KANSAI HELIOS oferuje optymalnie dobraną kombinację powłok ciekłych, proszkowych, elektroforetycznych, żelkotów oraz klejów i uszczelniaczy do wnętrz i na zewnątrz pojazdów kolejowych

    KANSAI HELIOS oferuje optymalnie dobraną kombinację powłok ciekłych, proszkowych, elektroforetycznych, żelkotów oraz klejów i uszczelniaczy do wnętrz i na zewnątrz pojazdów kolejowych

    Strona 1 z 2

    Ultra-High-Solid jako ekologiczna i ekonomiczna alternatywa

    We wszystkich sektorach przemysłowych, w tym również w branży kolejowej, wyraźnie widać trend redukcji kosztów, efektywności energetycznej i ochrony środowiska. Produkty Ultra-High-Solid mogą aktywnie przyczynić się do tego nurtu. Szczególnie w czasach rosnących kosztów energii i opodatkowania emisji CO₂, te produkty mają wielkie zalety w porównaniu do systemów powłok na bazie wody. Przemysł chemiczny, a zwłaszcza branża lakiernicza, odgrywa istotną rolę we wspieraniu producentów oryginalnego wyposażenia (OEM) oraz ich dostawców w spełnianiu najwyższych norm ekologicznych, jakościowych i wzorniczych.

    KANSAI HELIOS czerpie z dziesięcioleci doświadczeń w branży powłok kolejowych. Obejmujemy całe spektrum powłok kolejowych w Europie, posiadając certyfikaty od operatorów kolejowych na całym świecie. Nasze systemy lakiernicze wykorzystywane są w ponad 40 krajach z zastosowaniem w pociągach wysokich prędkości, regionalnych, w lokomotywach, metrach, tramwajach i pojazdach budowy torów. Spełniają one wszystkie wymagania pod względem funkcjonalności i wzornictwa dla powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych. Stosowane są na powierzchniach, gdzie istotne i pożądane są ochrona przed korozją, właściwości antygraffiti oraz odporność na promieniowanie UV. Nasze działy R&D pracują nad trwałością takich parametrów powłoki, jak: stabilność kolorów, wysoka jakość wizualna oraz innowacje wzornicze.

    Opierając się na naszej wiedzy, intensywnie inwestujemy w badania i rozwój, aby opracować innowacyjne, przyjazne dla środowiska i ekonomiczne powłoki dla naszych klientów. Razem wnosimy istotny wkład w dalszy rozwój branży kolejowej, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju, ekonomii i jakości.

    Systemy powłok na bazie wody – trend długoterminowy posiadający ograniczenia 
    Powłoki ciekłe, zwłaszcza te na bazie wody, są wciąż sprawdzającymi się systemami do powłok kolejowych. W porównaniu do systemów powłok na bazie rozpuszczalników, powłoki wodne spełniają wymagania dyrektywy VOC i tym samym przyczyniają się do ochrony środowiska. Dzięki intensywnym badaniom i rozwojowi przeprowadzanym przez doświadczonych specjalistów ds. powłok, powłoki wodne nie ustępują jakością swoim odpowiednikom na bazie rozpuszczalników. Spełniają one wszystkie wymagania pod względem ochrony przed korozją, trwałości i wyglądu, a także są zgodne z obowiązującymi standardami. Niemniej jednak powłoki wodne mają również swoje wady. Ze względu na skład, czas ich schnięcia jest stosunkowo długi. Ten krok w procesie powlekania jest szczególnie energochłonny i kosztowny.

    Obecne systemy powłok wciąż mają duży potencjał redukcji czasu schnięcia w podkładach, szpachlach, lakierach bezbarwnych i pigmentowanych lakierach nawierzchniowych. Aby spełnić określone cykle czasu schnięcia i wymagania wydajności lakierni, konieczne jest wymuszone suszenie w wysokich temperaturach. Temperatura suszenia zależy od produktów, warstw i procesów produkcyjnych. Na przykład w przypadku podkładu, w zależności od dalszej obróbki, konieczne jest wymuszone suszenie przy temperaturze 50 do 60°C przez okres 3 godzin. Są to standardowe warunki schnięcia, kiedy dalsze powlekanie jest wykonywane następnie za pomocą szpachli poliestrowych. Dla produktów UHS (Ultra-High-Solid), czasy schnięcia i temperatury można skrócić do 1,5 godziny przy 40 do 45°C. Przewaga jest jeszcze większa w przypadku lakierów nawierzchniowych i bezbarwnych, których suszenie odbywa się obecnie w temperaturze 50°C przez 3 do 4 godzin (w zależności od dalszej obróbki powlekanych komponentów). Dzięki powłokom UHS najnowszej generacji ten sam stopień schnięcia można osiągnąć po 60 minutach w temperaturze pokojowej.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...