• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Lakiernictwo Ciekłe

    Wydanie nr: 5(127)/2020

    Artykuły branżowe

    Technologie Lakiernicze

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  16.11.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Pistolet elektrostatyczny Pro Xp WBX do natrysku materiałów na bazie wody.

    Pistolet elektrostatyczny Pro Xp WBX do natrysku materiałów na bazie wody.

    Strona 2 z 3

    Większe oszczędności dzięki mniejszemu zużyciu powietrza

    Koszty energii – w szczególności sprężonego powietrza – są stale omawianym tematem. Łopatkowe silniki powietrzne napędzające mieszadła w wielu kuchniach farb najczęściej charakteryzują się dużym zużyciem powietrza oraz wysokim poziomem hałasu. Często do prawidłowego działania wymagają smarowania i konserwacji przewodu powietrza. Coraz więcej użytkowników szuka rozwiązań celem monitorowania i kontrolowania prędkości mieszadła do uzyskania optymalnych rezultatów.
    Nowe mieszadła Graco z silnikiem tłokowym promieniowym rozwiązują tę kwestię. Główną cechą takiego silnika jest fakt, że może obracać się z bardzo małą prędkością, dzięki czemu potrzebuje mniej powietrza niż silnik łopatkowy. To zapewnia mniejsze koszty powietrza i energii, ale również redukuje ścinanie farby. Wolniejsze obroty prowadzą do mniejszego hałasu, większej niezawodności i obniżenia kosztów konserwacji. Smarowanie linii pneumatycznej nie jest już wymagane. 

    Nowe mieszadło może być również zintegrowane z Inteligentną Kuchnią Farb Graco. Dzięki podłączeniu do zewnętrznego modułu sterującego możemy łatwo regulować prędkość obrotową mieszadła, dostosowując jego pracę do zmieniającego się poziomu materiału w zbiorniku. Warto podkreślić, że nowe mieszadła były bardzo intensywnie testowane przed wprowadzeniem na rynek w taki sposób, aby zapewnić najwyższą jakość oraz trwałość, do której są przyzwyczajeni klienci Graco. Testowane egzemplarze przekroczyły już miliard obrotów i test nadal trwa.

    Automatyczna kontrola pulsacji w przewodzie

    Tradycyjne antypulsatory wymagają oddzielnego montażu, powietrza pod wysokim ciśnieniem (powyżej 7 barów), które może nie być dostępne dla domyślnej instalacji, regularnego sprawdzania ciśnienia i ponownego ładowania w celu utrzymania żądanego poziomu ciśnienia w komorze antypulsatora. Co więcej, niektóre wymagają regulacji ciśnienia w komorze po zmianie docelowego ciśnienia cieczy. W przypadku przerwania membrany może dojść do wycieku farby. Wszystkie te wyzwania zwiększają koszty i zużycie zasobów. 

    Aktywny antypulsator Graco montowany jest na linii, aby utrzymać stabilność ciśnienia. Działa przy wykorzystaniu zakładowej instalacji powietrza, eliminując konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z dostarczaniem sprężonego powietrza o ciśnieniu powyżej 7 barów. Nowy antypulsator działa na zasadzie ,,ustaw i zapomnij”. Dzięki aktywnej kompensacji ciśnienia powietrza eliminuje potrzebę okresowego sprawdzania ciśnienia. Funkcja automatycznej regulacji eliminuje potrzebę ręcznego dostosowywania ciśnienia powietrza po zmianie docelowego ciśnienia cieczy. Dodatkowa uszczelka zapobiega wyciekom farby w przypadku uszkodzenia membrany, zaś zewnętrzna wizualizacja pozwala łatwo zauważyć usterkę.

    GALERIA ZDJĘĆ

    System ProControl 1KE Plus.
    Silnik tłokowy promieniowy stosowany w nowych mieszadłach pneumatycznych.
    Czterokulowe uszczelnione pompy materiałowe o pojemnościach 750–2000 cm sześc.
    Aktywny antypulsator.
    Czterokulowe uszczelnione pompy materiałowe o pojemnościach 2500–4000 cm sześc.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...