Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02 - 31.03 Julian

  Lakiernictwo Ciekłe

  Wydanie nr: 5(127)/2020

  Artykuły branżowe

  Technologie Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  3 miesiące temu  16.11.2020, ~ Administrator   

  Pistolet elektrostatyczny Pro Xp WBX do natrysku materiałów na bazie wody.

  Pistolet elektrostatyczny Pro Xp WBX do natrysku materiałów na bazie wody.

  Strona 1 z 3

  Przegląd najważniejszych zalet niektórych z najnowszych innowacyjnych produktów Graco do linii wykończeniowych

  Oferta powietrznych i wspomaganych powietrzem elektrostatycznych pistoletów natryskowych do zastosowań przemysłowych została poszerzona o nowe modele. Zostały one dodane w celu spełnienia konkretnych potrzeb klientów, np. nowe modele z okrągłym lub miękkim strumieniem natrysku. 

  Konfiguracja pistoletów natryskowych dla poszczególnych zastosowań

  Nowe modele pistoletów do przemysłu lotniczego wyposażone są w głowicę rozpylającą klasy lotniczej, wytrzymałą elektrodę oraz precyzyjną i wytrzymałą dyszę, aby uzyskać drobniejszy oraz równomierny strumień natrysku. Te modele idealnie nadają się do powłok o dużej zawartości części stałych i ściernych oraz materiałów nakładanych z dużym przepływem.
  Pistolety HVLP wyposażone są w standardzie w głowicę rozpylającą HVLP. Są one używane najczęściej, gdy konieczna jest zgodność z wymaganiami środowiskowymi i etykietami HVLP. Jeśli to konieczne, mogą być stosowane z wyłączonym układem elektrostatycznym i nadal spełniać wymogi HVLP.
  Kolejna nowość to wersja ze stałym przepływem cieczy wyposażona w przełącznik układu elektrostatycznego oraz stały zawór cieczy wydłużający eksploatację elektrody i dyszy. Ten model pistoletu został zaprojektowany z myślą o wytrzymałości podczas nakładania wysoce ściernych materiałów i posiada wytrzymałe elektrody i dysze, aby wydłużyć jego okres eksploatacji.
  Dodatkowo dostępny jest pistolet do natrysku materiałów na bazie wody Pro Xp WBx z ładowaniem zewnętrznym, który pozwala na ograniczenie materiałów i kosztów bez ograniczeń elektrostatycznego systemu izolacji. Materiał na bazie wody znajdujący się w pistolecie pozostaje uziemiony i jest ładowany przy wylocie z dyszy, dzięki wykorzystaniu zewnętrznej sondy. Zalety to między innymi koszt sprzętu, większa wydajność nanoszenia oraz lepsze pokrycie przy mniejszym nadmiarze materiału.

  Bardziej wytrzymałe elementy serii Pro Xp

  Wiele istniejących elementów serii Pro Xp ma teraz jeszcze większą wytrzymałość. Bardziej wytrzymały przewód cieczy zapewnia dłuższą trwałość w przypadku natryskiwania materiałów o niskiej oporności. To seria idealna do ściernych i metalicznych powłok. Te akcesoria są teraz dostępne do pistoletów natryskowych o wysokiej przewodności 40 kV, 60 kV i 85 kV. Zestawy oferowane są wraz ze zdejmowaną czarną osłoną przewodu cieczy lub tylko z przezroczystą osłoną zabezpieczającą, która umożliwia operatorowi obserwowanie przepływu cieczy.
  Nowa wytrzymała dysza wykonana z acetalu posiada metalową końcówkę, dzięki której idealnie nadaje się do ściernych materiałów. Zmodyfikowana okrągła dysza natryskowa oferuje zoptymalizowany miękki strumień natrysku (w kształcie dzwonu), a wytrzymałe elektrody zostały dodane z myślą o ściernych cieczach.
  Inne nowe akcesoria dodano w celu zwiększenia elastyczności wobec zmieniających się potrzeb klientów. Filtr cieczy do pistoletów wspomaganych powietrzem z drobniejszą siatką (150 i 200) pozwala oddzielić najmniejsze zanieczyszczenia od gotowego produktu. Szybka regulacja wachlarza pozwala operatorowi na dostosowanie kształtu natrysku do malowanych powierzchni, zaś nowa odlewana uszczelka kompozytowa zapewnia dłuższy okres eksploatacji i lepsze utrzymanie kształtu.

  GALERIA ZDJĘĆ

  System ProControl 1KE Plus.
  Silnik tłokowy promieniowy stosowany w nowych mieszadłach pneumatycznych.
  Czterokulowe uszczelnione pompy materiałowe o pojemnościach 750–2000 cm sześc.
  Aktywny antypulsator.
  Czterokulowe uszczelnione pompy materiałowe o pojemnościach 2500–4000 cm sześc.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony