• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.08 - 30.09 Julian

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  4 miesiące temu  28.05.2021, ~ Administrator   

  Nowa powłoka ogniochronna Hempafire Pro 400 firmy Hempel zapewnia 90 minut pasywnej ochrony przeciwpożarowej w warunkach pożaru celulozowego. Źródło Hempel

  Nowa powłoka ogniochronna Hempafire Pro 400 firmy Hempel zapewnia 90 minut pasywnej ochrony przeciwpożarowej w warunkach pożaru celulozowego. Źródło Hempel

  Firma Hempel wprowadziła na rynek Hempafire Pro 400 – nową powłokę ogniochronną zapewniającą 90-minutową ochronę w warunkach pożaru celulozowego.

  Portfolio produktów Hempafire Pro zostało rozszerzone o nową, bardziej wytrzymałą powłokę ogniochronną zapewniającą pasywną ochronę przeciwpożarową konstrukcji stalowych przez 90 minut oraz stabilność samej konstrukcji przez 120 minut (zgodnie z normą BS 476 20/21). Przeznaczona do stosowania w warunkach pożaru celulozowego, pod wpływem wzrostu temperatury pęcznieje, tworząc ochronną warstwę zgorzeliny. Dzięki temu zapewnia dodatkowy czas na ewakuację poszkodowanych i podjęcie działań ratowniczych.

  – Dzięki wyjątkowej wydajności powłoka zapewnia skuteczną ochronę przy niewielkim zużyciu farby i ograniczonej liczbie warstw. A to z kolei przekłada się na szybsze schnięcie i skrócenie czasu realizacji projektu – podkreśla Roger Soler, menedżer ds. produktów do pasywnej ochrony przeciwpożarowej w warunkach pożaru celulozowego w firmie Hempel. – Od czasu wprowadzenia na rynek powłoki Hempafire Pro 315 klienci zgłaszali zapotrzebowanie na produkt o podobnych właściwościach, ale zapewniający skuteczną ochronę przez 90 minut pożaru. Hempafire Pro 400 ma sprostać temu zapotrzebowaniu.

  Farba Hempafire Pro 315 została wprowadzona na rynek w 2018 r., zapewniając 60-minutową ochronę przeciwpożarową przy zachowaniu bardzo niewielkiej grubości powłoki. Oba produkty mogą być stosowane do powlekania wszystkich typów profili stalowych – zarówno tych wykorzystywanych w przemyśle, jak też w budownictwie, w pomieszczeniach oraz w warunkach zewnętrznych, w tym w środowiskach silnie korozyjnych (do poziomu C4 według normy ISO 12944). Oba dostępne są w dwóch wersjach: standardowej i szybkoschnącej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony