• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2023

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  3 miesiące temu  24.02.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Polane 8780 HD bardzo dobrze aplikuje się na duże powierzchnie, np. na zbiornikach czy cysternach

  Polane 8780 HD bardzo dobrze aplikuje się na duże powierzchnie, np. na zbiornikach czy cysternach

  Strona 1 z 2

  Polane® 8780 HD: ewolucja systemu rozcieńczalnikowego, który każdy chciałby wypróbować

  Laboratorium Sherwin-Williams we Włoszech opracowało nową wersję systemu Polane 8780 o rozszerzeniu HD (ang. high durability/wysoka trwałość). To nowa generacja dwuskładnikowych rozpuszczalnikowych emalii poliuretanowych.

  Nowa seria emalii przeznaczona jest do najbardziej wymagających specyfikacji, które potrzebują podwyższonej trwałości koloru i odporności na warunki atmosferyczne, nadaje się do zastosowań niskociśnieniowych, a jej czas schnięcia jest odpowiedni dla bardzo dużych powierzchni, również w okresie letnim i podwyższonych temperatur.
  Po 2000 godzin testu WOM nowa seria Polane 8780 HD wykazuje stabilność koloru i połysku mierzoną w 60° na poziomie 94% i delta E poniżej 1, wobec ok. 36−40% i delta E = 2,6 tradycyjnych farb poliuretanowych. Wartości te zapewniają, że wizualny wygląd emalii pozostaje identyczny jak w momencie jej nałożenia, nawet po wielu latach ekspozycji.
  Jeśli w przypadku niektórych zastosowań szybkość schnięcia tradycyjnych nawierzchni jest zaletą, w innych warunkach może stanowić problem, ponieważ emalie wysychają zbyt szybko, a ich rozlewność nie jest w pełni zadowalająca. W takich warunkach doskonale sprawdzi się Polane 8780 HD, której czasy schnięcia są dopasowane tak, aby umożliwiały optymalną i właściwą rozlewność gwarantującą doskonały efekt wizualny powłoki, co potwierdzają klienci produkujący duże konstrukcje. 
  Ponadto możliwe jest zastosowanie Polane 8780 HD bezpośrednio na ABS, również ze względu na łatwość aplikacji i doskonałe pokrycie krawędzi, nawet przy dużych grubościach bez konieczności użycia podkładu adhezyjnego stosowanego w systemie konkurencji.
  Klienci, którzy pracują w sektorze transportowym i muszą nakładać lakier nawierzchniowy na duże powierzchnie, np. na zbiornikach czy cysternach, stosują niskociśnieniowe systemy aplikacji. W tym przypadku tradycyjna emalia poliuretanowa nie do końca się sprawdza, ponieważ jej zbyt duża szybkość wysychania powoduje nadmierny odkurz, zapylenie i słabą rozlewność. Natomiast Polane 8780 HD bardzo dobrze aplikuje się w tych systemach, zwłaszcza przy zastosowaniu odpowiedniego wolnego rozcieńczalnika.

  System Polane 8780 HD został przetestowany na różnych podkładach epoksydowych i poliuretanowych, takich jak Epoxinver Primer Extra czy Acrilinver, z użyciem różnych utwardzaczy i dodatków poprawiających wymagane oczekiwania klienta. Wybór utwardzacza i dodatków zawsze powinien być poprzedzony konsultacją techniczną doradcy producenta.
  W systemie kolorowania Inverama emalia Polane 8780 HD dostępna jest w wersji Clear High Gloss, Clear Low Gloss, które są w pełni kompatybilne i dlatego można je bez problemu mieszać w celu uzyskania właściwego stopnia połysku.
  System barwienia uzupełniają kolory metaliczne, które pozwalają uzyskać pełną gamę kolorów do zastosowań przemysłowych. Wszystkie te produkty są dostępne w magazynie Sherwin-Williams, czekając na przetestowanie przez klientów przemysłowych stosujących lakiery rozcieńczalnikowe, którym zależy na doskonałej estetyce, łatwej aplikacji i obniżonym poziomie LZO (dla niektórych kolorów poniżej limitu 420 g/l).                         

  GALERIA ZDJĘĆ

  Czasy schnięcia Polane 8780 HD są dopasowane tak, aby umożliwiać optymalną rozlewność, co ważne jest szczególnie przy malowaniu dużych konstrukcji
  Emalię można nakładać bezpośrednio na tworzywo ABS

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...