• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian

  Lakiernictwo Ciekłe

  Most Brevik przecinający Frierfjord, fiord w południowo-wschodniej Norwegii, przechodzi szeroko zakrojone prace konserwacyjne. Zostanie on poddany obróbce powierzchniowej, której celem jest jego konserwacja i zapewnienie możliwości użytkowania w przyszłości. Teknos, światowy producent powłok, dostarcza farby wykorzystywane w procesie obróbki powierzchniowej głównemu wykonawcy projektu.

  Most Brevik ma długość 676 metrów i został otwarty w 1962 roku. Konstrukcja i detale mostu Brevik są chronione norweską ustawą o dziedzictwie kulturowym.

  System powłok zastosowany do obróbki powierzchni to system duplex, który łączy metalizację i dodatkową ochronę antykorozyjną - w tym przypadku wzmocnioną powłokę epoksydową i poliuretanową w celu zapewnienia lepszej ochrony przed korozją. Teknos dostarczył wszystkie farby stosowane w systemie powłok.

  - Na budowę mostu Brevik firma Teknos dostarczyła trzy różne produkty: TEKNOPLAST PRIMER 5, TEKNOMASTIC 80 PRIMER i TEKNODUR 0050 - wyjaśnia Johnny Gustavsen, regionalny kierownik sprzedaży w Teknos Norway. - Produkty te tworzą razem wytrzymały system powłokowy, który zapewnia doskonałą odporność na korozję i promieniowanie UV. Ponadto tworzą powłokę malarską, która jest wysoce odporna na zużycie chemiczne i mechaniczne. Podobne systemy powłok są zwykle stosowane na instalacjach morskich.

  Farby stosowane w obróbce powierzchni muszą spełniać wymagania normy NORSOK M-501:2012. Znane na całym świecie normy NORSOK opierają się na uznanych normach międzynarodowych z dodatkiem przepisów koniecznych specjalnie dla norweskiego przemysłu naftowego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata