• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Ciekłe

  Wydanie nr: 2(136)/2022

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  12.05.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 2 z 2

  Włączenie niektórych z najbardziej zaawansowanych technologii ochrony powierzchni doprowadziło do znacznego wzrostu wydajności powlekania, przy jednoczesnym zachowaniu jakości na najwyższym poziomie. To z kolei wpływa na szybkość produkcji i liczbę nowych produktów schodzących z przenośnika taśmowego.

  Najwyższej jakości wykończenie w kabinie lakierniczej
  Sprzęt Graco odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu szybkości i jakości procesu powlekania, a także przyczynia się do oszczędności materiałów i kosztów. Produkty Graco są stosowane zarówno jako warstwa podkładowa, jak i wierzchnia.
  – Wybraliśmy pracę z produktami Graco ze względu na ich uznaną jakość i trwałość – mówi Silvio Rogoz, kierownik lakierni w RASCO. – Ponadto otrzymujemy doskonałe wsparcie od lokalnego dystrybutora i partnera serwisowego Graco, Gracotech doo. 

  Powłoki są mieszane za pomocą systemów Graco ProMix 2KS do podkładów i dozowników wieloskładnikowych 2KE do powłok wierzchnich. Oferują one predefiniowane granice tolerancji niewykraczające poza 1–2% (w zależności od typu urządzenia), krótszy czas konserwacji dzięki łatwo dostępnym komponentom i sterowanie intuicyjnym ekranem dotykowym LCD. Zapewniają też gwarancję dokładnego doboru proporcji dla uzyskania najwyższej jakości wykończenia, wraz z możliwością użycia do 30 kolorów i czterech katalizatorów. 
  Proste programowanie umożliwia szybką konfigurację i wydajną kontrolę procesu, a zaawansowany interfejs sieciowy konsoliduje zarządzanie systemem i raportowanie. 
  Malowanie odbywa się w dwóch doskonale wyposażonych kabinach lakierniczych: jednej do farb podkładowych i drugiej do farb nawierzchniowych. 


  Wybraliśmy pracę z produktami Graco ze względu na ich uznaną jakość i trwałość.
  Silvio Rogoz
  kierownik lakierni w RASCO

  Inne kluczowe produkty w kabinach lakierniczych RASCO to: pompy tłokowe do zasilania farbą Merkur, które zostały zaprojektowane z myślą o poprawie produktywności, redukcji kosztów, obniżeniu emisji i zapewnieniu spójnych, wysokiej jakości wykończeń. Warto wspomnieć też niektóre z cech systemu, takie jak niskie zużycie powietrza zwiększające wydajność oraz dostęp do zaworów zewnętrznych w celu łatwego serwisowania i wymiany online w celu zminimalizowania przestojów. Ostatnim elementem systemu jest wspomagany powietrzem pistolet natryskowy Graco G40. Został zaprojektowany z myślą o wyjątkowej jakości natrysku i łatwości użytkowania, jednocześnie poprawiając wydajność transferu i zmniejszając zużycie materiału.

  – Dzięki naszym ostatnim inwestycjom w nową linię powlekania oraz wysokiej wydajności i niezawodności sprzętu Graco w naszych kabinach lakierniczych osiągnęliśmy znaczące korzyści – dodaje Silvio Rogoz. – To między innymi większa przepustowość, mniej przestojów i kosztów konserwacji oraz mniejsze zużycie materiałów podczas mieszania, co przekłada się na oszczędność kosztów o około dwadzieścia procent. 

  Igor Tokarski
  igor.tokarski@graco.com
  www.graco.com

  GALERIA ZDJĘĆ

  Modernizacja linii lakierniczej
  Modernizacja linii lakierniczej
  Modernizacja linii lakierniczej
  Modernizacja linii lakierniczej
  Modernizacja linii lakierniczej
  Modernizacja linii lakierniczej
  Modernizacja linii lakierniczej
  Modernizacja linii lakierniczej
  Modernizacja linii lakierniczej
  Modernizacja linii lakierniczej
  Modernizacja linii lakierniczej

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...