• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Ciekłe

  Wydanie nr: 2(136)/2022

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  12.05.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2

  Produkty Graco dla lakierni przyczyniają się do zwiększenia wydajności procesów i uzyskania najwyższej jakości wykończeń

  W jaki sposób można optymalnie nałożyć powłokę ochronną na maszyny używane na zewnątrz, aby zapewnić odpowiednie zabezpieczenie w trudnych warunkach środowiskowych, na przykład takich, jakie panują za kołem podbiegunowym? To wyzwanie stanęło przed chorwackim producentem sprzętu RASCO.

  Firma RASCO, z siedzibą w Kalinovac, niedaleko Đurđevac w Chorwacji, jest wiodącym producentem maszyn do konserwacji infrastruktury drogowej. Zatrudniając 480 osób, RASCO sprzedaje swoje produkty w ponad 40 krajach na pięciu kontynentach.
  Firma została założona w 1990 roku przez dwóch przyjaciół, którzy nadal są jej właścicielami. Zaczęli od serwisowania maszyn rolniczych dla lokalnych rolników, a następnie rozszerzyli działalność o serwis sprzętu do konserwacji dróg. Cztery lata później weszli do branży produkcyjnej i wprowadzili na rynek własną maszynę do konserwacji nawierzchni. W następnym roku otworzyli swoją pierwszą halę produkcyjną. Maszyny RASCO zaczęły się świetnie sprzedawać, najpierw w całej Chorwacji, a następnie na rynkach Europy Południowo-Wschodniej, po czym zyskały uznanie w całej UE. W 2017 roku firma RASCO rozpoczęła eksport do Kanady. 

  Szeroka gama produktów
  Maszyny RASCO są przeznaczone do zimowego i letniego utrzymania wszelkiego rodzaju infrastruktury komunikacyjnej: od autostrad, dróg ekspresowych na terenach miejskich i wiejskich, po lotniska, parkingi, ciągi piesze i rowerowe, niesklasyfikowane ścieżki leśne, brzegi rzek i kanały. W portfolio znajdują się zamiatarki, pługi śnieżne, szczotki do śniegu, posypywarki i kosiarki dźwigowe. Urządzenia są znane ze swojej solidności i trwałości. Wiele z nich działa w obrębie koła podbiegunowego. Dlatego ważne jest, aby maszyny tej marki były optymalnie wykończone i odporne na ekstremalne warunki pogodowe. Firma pracuje również nad rozwojem pojazdów elektrycznych, a także nowych technologii, takich jak 5G, IoT, zdalne sterowanie i pojazdy autonomiczne.

  Nowe inwestycje
  W ostatnim czasie firma zakończyła największy cykl inwestycyjny w swojej 30-letniej historii. W 2017 roku warta prawie 6 milionów euro inwestycja zaowocowała trzema nowymi budynkami. Nowy budynek biurowy o powierzchni 1500 metrów kwadratowych połączył działy sprzedaży, marketingu, finansów, księgowości, rozwoju produktów i zarządzania, co ma umożliwić lepszą współpracę wewnętrzną.
  Rozbudowa fabryki przełożyła się na wzrost wydajności i produktywności. Nowa linia do ochrony powierzchni RASCO składa się z trzech części:

  • pierwsza część to automatyczna komora śrutownicza, która usuwa resztki z materiału,
  • druga część składa się z siedmiu komór lakierniczych, w których nakładane jest zabezpieczenie antykorozyjne,
  • trzecia część to 180-metrowa, całkowicie zautomatyzowana linia wykończeniowa zainstalowana pod koniec 2020 roku. 

  GALERIA ZDJĘĆ

  Modernizacja linii lakierniczej
  Modernizacja linii lakierniczej
  Modernizacja linii lakierniczej
  Modernizacja linii lakierniczej
  Modernizacja linii lakierniczej
  Modernizacja linii lakierniczej
  Modernizacja linii lakierniczej
  Modernizacja linii lakierniczej
  Modernizacja linii lakierniczej
  Modernizacja linii lakierniczej
  Modernizacja linii lakierniczej

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...