Szukaj

  Lakiernictwo Ciekłe

  Wydanie nr: 4(126)/2020

  Artykuły branżowe

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  miesiąc temu  28.08.2020, ~ Administrator   

  Kontenery firmy KONMET są zabezpieczone systemem antykorozyjnym NOVOL INDUSTRIAL.

  Kontenery firmy KONMET są zabezpieczone systemem antykorozyjnym NOVOL INDUSTRIAL.

  Zabezpieczanie antykorozyjne kontenerów

  Tytułowym hasłem można nazwać nie tylko uczucie między dwójką zainteresowanych sobą osób, ale również współpracę między dwiema firmami. Powyższa „chemia” tym razem dosłownie połączyła dwie firmy: KONMET POLSKA ze Złotowa oraz producenta wyrobów chemicznych NOVOL z Komornik. 

  Firma KONMET POLSKA została założona w 1994 roku przez dwóch wspólników. Od samego początku specjalizuje się w produkcji kontenerów i pojemników stalowych przeznaczonych do transportu i przechowywania materiałów typu złom, gruz, śmieci. 
  Głównymi odbiorcami kontenerów są klienci zagraniczni, wspólnicy rozwijają także sieć sprzedaży na terenie kraju. Trzonem firmy jest 60 wysoce wykwalifikowanych pracowników, a produkowane kontenery cechuje wysoka jakość. Firma może poszczycić się terminowym wykonawstwem. Zdolność produkcyjna wynosi 250 ton gotowych kontenerów miesięcznie.  
  Wspomniana współpraca rozpoczęła się w 2016 roku i do dziś NOVOL jest jedynym dostawcą systemów antykorozyjnych INDUSTRIAL do malowania kontenerów w procesie produkcyjnym.
  Wcześniej został przeprowadzony audyt w celu poznania wachlarza potrzeb oraz wymagań klienta. Firma NOVOL zaprojektowała nowy produkt i dopasowała technologię procesu lakierowania tak, aby współpraca była poparta rachunkiem ekonomicznym i opłacalna dla obu firm.
  Zaproponowane rozwiązania technologiczne zostały zaprezentowane podczas wymalowania referencyjnego, co pozwoliło ocenić produkty INDUSTRIAL pod kątem czasów schnięcia, utwardzenia, łatwości aplikacji, wydajności. Pozwoliło również wyliczyć praktyczne koszty zabezpieczania antykorozyjnego kontenerów, które okazały się atrakcyjne i zadecydowały o rozpoczęciu partnerskiej współpracy w biznesie. 
  Do zabezpieczania wewnętrznych ścian kontenerów stosowany jest podkład alkidowy PROTECT 371 aplikowany pompą bez osłony powietrza – na jedną warstwę ok. 80 µm suchej powłoki. Natomiast do zabezpieczania oraz efektu dekoracyjnego stosowana jest DTM gruntoemalia poliuretanowa NOVORUST 2070 TIX (kolory RAL, NCS itd.) aplikowana pompą hydrodynamiczną – na jedną warstwę ok. 120 µm suchej powłoki. 
  Takie połączenie produktów ma znaczącą przewagę nad obecnie popularnymi (nie tylko w branży kontenerowej) systemami alkidowymi. Główne zalety to obniżenie kosztów lakierowania, tzn. oszczędność czasu lakierowania, możliwość zwiększenia wydajności lakierni, ze względu na większą zawartość części stałych (ok. 65%) mniejsza emisja LZO do atmosfery, która, jak wiemy, często wiąże się z dużymi kosztami.
  Podsumowując wspólne działania warto również wspomnieć o tzw. opiece posprzedażowej, jaką firma NOVOL oferuje i zostaje to na co dzień doceniane przez KONMET i innych partnerów. Pomoc techniczna oraz zapewnienie szybkiego łańcucha dostaw powoduje, że jesteśmy atrakcyjnym i, co ważne, z polskim kapitałem partnerem w biznesie. 
  Dosłownie warto ,,poczuć z nami chemię”.                  


  Kategoria korozyjności C3M – GSP 120 µm

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony