• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian

  Lakiernictwo Ciekłe

  Wydanie nr: 2(130)/2021

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  Ekonomia lakierowania

  4 miesiące temu  19.05.2021, ~ Administrator   

  Selektywne malowanie logo Instytutu Fraunhofera metodą digital painting.

  Selektywne malowanie logo Instytutu Fraunhofera metodą digital painting.

  Strona 1 z 2

  Malowanie selektywne w technologii kropli na żądanie (drop-on-demand)

  Instytut Fraunhofera IPA niedawno pomyślnie zakończył projekt dotyczący technologii selektywnego malowania. Jest to szczególnie ważne w czasach, gdy indywidualizacja produktów masowych i rozwój technologii produkcji, które efektywnie gospodarują zasobami, są głównymi zagadnieniami w technologii malowania. Przejawia się to między innymi w różnorodnych wysiłkach zmierzających do ulepszenia procesów powlekania rozpylającego w zakresie ich zapotrzebowania energetycznego i zużycia materiałów produkcyjnych. Ponadto na znaczeniu zyskuje wysoki stopień indywidualizacji powłoki pojazdów poprzez wielokolorowe wykończenie. Również ta dziedzina wymaga obecnie przeprowadzania kosztownych procesów, np. w przypadku zindywidualizowanych projektów powlekania powierzchni we wnętrzach pojazdów. 

  Malowanie selektywne

  Selektywne powlekanie metodą drop-on-demand lub w skrócie malowanie cyfrowe (digital painting) ma potencjał, aby rozwiązać te problemy w znaczącym stopniu, a tym samym sprostać wymaganiom rynku. Ta dziedzina badań jest intensywnie rozwijana w Instytucie Fraunhofera IPA. 
  W przypadku malowania cyfrowego tworzone są pojedyncze krople farby, które są następnie w sposób ukierunkowany wystrzeliwane na lakierowany element i dzięki inteligentnemu nakładaniu łączą się w linie i całe powierzchnie. Metoda drop-on-demand umożliwia całkowite malowanie bez konieczności maskowania, z wyraźnie zaznaczonymi konturami oraz bez tworzenia się mgły lakierniczej.
  Każda kropla przyczynia się do końcowego efektu malowania. Można całkowicie zrezygnować z maskowania i czasochłonnego czyszczenia instalacji. Ponadto to elastyczne podejście do malowania zapewnia różnorodne możliwości realizacji projektów i...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony