• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Ciekłe

  Wydanie nr: 4(132)/2021

  Artykuły branżowe

  Technologie Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  05.10.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Lakierowanie drobnych detali w nowym Rotoverze i4-220p

  Firma Imel, po ponad 40 latach od wynalezienia Rotovera, urządzenia do bębnowego lakierowania, prezentuje nową jakość w masowej obróbce małych przedmiotów. Rotover i4-220p ujrzał światło dzienne jako ewolucja poprzedniego, cenionego na całym świecie, modelu R130. 

  To rozwiązanie dla obróbki powierzchni małych części wszelkiego rodzaju: od części metalowych (żelazo, stal, aluminium, mosiądz), przez tworzywa sztuczne (efekty metaliczne na ABS), do powlekania drewna farbami na bazie wody i teflonowania oringów, uszczelek oraz detali hydraulicznych. 
  Rozwój tej nowej maszyny rozpoczął się w oparciu o innowacyjną koncepcję, zbieranie opinii klientów, następnie rozważenie ulepszeń w zakresie oszczędności energii i farby, ewolucyjnej automatyzacji procesu i wysokiej jakości wykończenia, aż do uzyskania najlepszego bezpieczeństwa dla operatorów i minimalnego wpływu na środowisko. Jest kilka prostych słów kluczowych, które opisują nowe urządzenie: elastyczność, przyjazność dla użytkownika i design. 
  Co się zmieniło? Począwszy od systemu grzewczego, bardziej dokładnego i wydajnego, poprzez system natryskowy z nowymi pistoletami o wysokiej wydajności, proporcjonalnie kontrolowanymi przez oprogramowanie, aż po nową gamę bębnów dostosowanych do potrzeb klientów.

  Imel opracował również nowe oprogramowanie i4smallparts, które może zarządzać centrum składającym się z jednego lub więcej Rotoverów, planowaniem partii roboczych, automatycznym wysyłaniem receptur, rejestrowaniem i przeglądem wszystkich wykonanych i malowanych serii.

  Innowacyjny system ogrzewania i regulacji temperatury
  Nowy dwuobiegowy system grzania powietrza pozwala na precyzyjne i w pełni automatyczne zarządzanie temperaturą, którą można ustawić dla każdej fazy pracy (podgrzewanie wstępne, malowanie, suszenie). 

  Precyzja systemu powlekania 
  Nowy system natryskowy składa się z pompy objętościowej i automatycznego pistoletu, a parametry cyklu i pojedynczych faz są pobierane z bazy danych, ale mogą być również łatwo ustawiane i/lub modyfikowane przez operatora podczas samego cyklu powlekania. 

  Zarządzanie 4.0 
  Nowe oprogramowanie do sterowania maszynami i4smallparts jest zintegrowane z modułem firmy Imel, który w prosty i natychmiastowy sposób umożliwia planowanie produkcji na Rotoverze (jednym lub kilku), automatyczne ładowanie receptur do wykorzystania na poszczególnych maszynach oraz rejestrowanie wszelkich zmian dokonanych w trakcie cyklu lakierowania, dając możliwość nadpisania starej receptury nową, która w razie potrzeby zostanie automatycznie zaktualizowana na wszystkich pozostałych maszynach.
  Produkcja jest kontrolowana w czasie rzeczywistym, ostrzegając o możliwych opóźnieniach, co daje możliwość zmiany harmonogramu najpilniejszych partii do wysyłki, przestrzegając kolejności i zawsze optymalizując czas pracy.

  Dlaczego Rotover i4-220p?

  • Łatwe sterowanie i oprogramowanie 
  • Wymienne kosze o dowolnym kształcie i rozmiarze
  • Wysoka dokładność parametrów procesu lakierowania
  • Niskie zużycie energii 
  • Wydajne cykle pracy 
  • Bezpieczeństwo operatora dzięki zamkniętej komorze próżniowej
  • Szybka i skuteczna pomoc techniczna

  Imel
  Tomasz Pyzik
  +48 696 326 126
  tomasz.pyzik@masklogik.com

  GALERIA ZDJĘĆ

  Oprogramowanie do sterowania jest zintegrowane z modułem firmy Imel, który w prosty i natychmiastowy sposób umożliwia planowanie produkcji.
  Nowy Rotover i4-220p to kompaktowe urządzenie do obróbki powierzchni małych części wszelkiego rodzaju: od części metalowych, przez tworzywa sztuczne, do lakierowania drewna.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 4(132)/2021

  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne