• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2022 Bogumiła

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Ekologia i Ochrona Zdrowia

  Lakiernictwo Ciekłe

  5 miesięcy temu  19.04.2021, ~ Administrator   

  Nowe produkty z serii Lionova do powlekania wnętrz i wieczek puszek nie zawierają bisfenolu A, a mimo to cechują się bardzo dobrymi parametrami użytkowymi.

  Nowe produkty z serii Lionova do powlekania wnętrz i wieczek puszek nie zawierają bisfenolu A, a mimo to cechują się bardzo dobrymi parametrami użytkowymi.

  Firma Toyochem wprowadza na rynek nową linię Lionova obejmującą ekologiczne produkty do powlekania wieczek i wewnętrznych ścianek puszek na napoje.

  Głównym wyróżnikiem nowej serii produktów jest brak dodatku bisfenolu A – związku chemicznego stosowanego w produkcji żywic epoksydowych, które z kolei stanowią bazę konwencjonalnych produktów do powlekania puszek. Podejrzewany o negatywny wpływ na gospodarkę hormonalną człowieka, bisfenol A już jakiś czas temu znalazł się na cenzurowanym, a starania różnorodnych instytucji regulacyjnych zmierzają, jeśli nie do jego całkowitego wycofania, to do znacznego ograniczenia jego zawartości w produktach mających kontakt z żywnością.

  Seria Lionova stanowi odpowiedź na ten trend: zamiast bisfenolu A Toyochem zastosował tu autorską technologię produkcji polimerów bazującą głównie na akrylu i poliestrach, tworząc ekologiczne farby i lakiery o bardzo dobrych właściwościach mechanicznych, w tym odporności na zginanie, trwałości oraz wytrzymałości na retortowanie. Wszystkie otrzymały dopuszczenie ze strony amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA).

  Na linię Lionova składa się m.in. lakier akrylowy w sprayu Lionova-100 do puszek ciągnionych i prasowanych, lakier akrylowy Lionova-300 do powlekania wewnętrznych ścianek puszek, emulsja akrylowa Lionova-500 do zastosowań higienicznych i sterylizacji w wysokich temperaturach, a także Lionova-600 – poliestrowa powłoka o bardzo dobrym sieciowaniu, elastyczności i właściwościach barierowych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony