• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Procesy Wspomagające

  Lakiernictwo Ciekłe

  6 miesięcy temu  24.10.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  AkzoNobel inwestuje w opartą na dronach technologię zautomatyzowanej inspekcji powłok. Holenderski koncern nabył mniejszościowe udziały w firmie Donecle, której technologia oparta na wykorzystaniu dronów, ma kluczowe znaczenie dla nowej usługi AkzoNobel pomagającej operatorom linii lotniczych w optymalizacji harmonogramów wymiany i konserwacji powłok lotniczych dla poszczególnych samolotów w ich flocie.

  Technologia Donecle została pierwotnie opracowana w celu automatyzacji i zwiększenia wydajności ogólnych inspekcji wizualnych samolotów, w tym wykrywania i identyfikacji uderzeń piorunów. Obecnie umożliwia wykrywanie wad powłok. Wyniki są następnie analizowane w celu określenia ogólnego stanu powłoki oraz tego, czy/kiedy może być wymagane nowe wymalowanie.

  Patrick Bourguignon z AkzoNobel Automotive & Specialty Coatings, mówi, że inwestycja odzwierciedla strategię firmy polegającą na korzystaniu z najlepszych w swojej klasie technologii. − Jest to zgodne z naszym zaangażowaniem w opracowywanie nowych i coraz bardziej innowacyjnych usług i rozwiązań, które pomagają klientom z branży lotniczej i kosmicznej obniżyć koszty, poprawić wydajność i wspierać znacznie bardziej zrównoważoną działalność – powiedział.

  W ramach rozwiązania Aerofleet Coatings Management, drony latają nad powierzchnią samolotu, wykonując do tysiąca zdjęć w jakości HD. Są one następnie analizowane przez specjalny algorytm w celu zidentyfikowania problemów na powierzchni lakieru.

  Drony są w stanie dotrzeć do części samolotu szybciej niż człowiek, a opatentowana technologia pozycjonowania laserowego sprawia, że loty są w pełni zautomatyzowane.

  O technologii Aerofleet Coatings Management przeczytasz TU

  Komentarze (1)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne