• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Lakiernictwo Ciekłe

  Wydanie nr: 5(139)/2022

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  4 miesiące temu  04.11.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Systemy farb Industrial dla przemysłu

  Farby i lakiery wodorozcieńczalne z roku na rok zyskują na popularności, a producenci powłok przemysłowych coraz częściej kierują się w stronę rozwiązań ekologicznych. Dzięki stosowaniu farb wodnych przedsiębiorcy redukują emisję LZO. Podczas lakierowania wyrobem tego typu do atmosfery uwalnia się znacznie mniejsza ilość szkodliwych związków lotnych. W standardowych produktach rozcieńczalnikowych, w zależności od rodzaju i zastosowania farby, zawartość LZO może wynieść od 400 g/l do około 800 g/l. W przypadku wodnych produktów ta emisja jest zredukowana do 250 g/l, a niekiedy nawet poniżej 100 g/l. 

  Farby możemy podzielić na rozpuszczalnikowe i wodne w zależności od zastosowanego rozcieńczalnika i innych komponentów. Przeznaczenie obu tych typów na podłoże metalowe jest identyczne: zabezpieczenie przed korozją oraz uzyskanie efektu dekoracyjnego. Jednakże różne są cechy i właściwości spoiw stosowanych w tego typu wyrobach, które bezpośrednio wpływają na ich parametry. Aby wybrać odpowiedni system lakierniczy, warto określić zalety i wady obu tych rozwiązań.

  PORÓWNANIE POWŁOK ROZPUSZCZALNIKOWYCH I WODNYCH 
  Każda farba składa się ze spoiwa, pigmentów i wypełniaczy oraz środków pomocniczych. Warto skupić się na najważniejszych różnicach obu powłok: emisji lotnych związków organicznych (LZO), warunkach aplikacyjnych i właściwościach użytkowych.
  W 2004 r. weszła w życie dyrektywa 2004/42/WE mająca na celu ograniczenie emisji lotnych związków organicznych (LZO)....

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Przykładowe wyniki badań z komory solnej systemu Aquaprimer EP 800 – Aquapur 100-90
  Przykładowe wyniki badań mechanicznych systemu Aquaprimer EP 800 – Aquapur 100-90

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...