Szukaj

  Lakiernictwo Ciekłe

  Wydanie nr: 5(109)/2017

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  02.11.2017, ~ Administrator   

  Strona 1 z 3

  Zabezpieczenia antykorozyjne kontenerów – różne systemy lakiernicze

  Kontener w dzisiejszych czasach stanowi podstawę transportu i przewozu produktów. Jego szeroka wszechstronność zastosowania i łatwość przemieszczania spowodowały, że na rynku mamy setki rodzajów kontenerów przeznaczonych nie tylko do transportu drogowego, ale również morskiego, kolejowego i lotniczego. 

  Życie” kontenera nie jest proste, czasami, zanim dotrze do celu z ładunkiem, musi pokonać tysiące kilometrów drogą lądową lub morską, będąc narażonym na oddziaływanie warunków zewnętrznych, w tym warunków atmosferycznych. Aby kontener mógł być używany przez dłuższy czas, musi mieć nie tylko trwałą i solidną konstrukcję, ale również odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne powierzchni. 
  Ze względu na różnorodność zastosowań kontenerów i różny stopień ich eksploatacji można stosować różne systemy lakiernicze. Poczynając od kontenerów na gruz czy śmieci, gdzie zazwyczaj stosuje się proste farby jednoskładnikowe, poprzez systemy bardziej zaawansowane na bazie epoksydu i poliuretanu, do typowych kontenerów transportowych różnego rodzaju produktów paletowych, kończąc na zaawansowanych systemach morskich i przemysłowych do kontenerów ze specjalistycznym sprzętem w środku. 
  Grupa CSV, wyłączny dystrybutor farb antykorozyjnych marki BESA z Hiszpanii, posiada szeroką gamę produktów przeznaczonych do zabezpieczenia antykorozyjnego kontenerów. 
  CSV od ponad 15 lat współpracuje z producentami kontenerów w Polsce, zarówno tymi dostarczającymi proste konstrukcyjnie kontenery jak i tymi, którzy produkują kontenery wyposażone w zaawansowane instalacje wewnętrzne, wysyłane na cały świat. 

  Kontenery proste wielorakiego zastosowania

  Najszerszą gamą kontenerów są kontenery proste używane do transportu wszelkiego rodzaju materiałów sypkich, jak gruz, piasek, żwir czy kamienie. Tego typu kontenery charakteryzują się prostotą konstrukcji i wykonania. Ich bardzo mocna eksploatacja powoduje, że producenci często decydują się, by zabezpieczać tego typu kontenery farbami z niższej półki cenowej. Decyzja ta jest podyktowana właśnie tą mocną eksploatacją. W wyniku użytkowania kontenery narażone są na obicia, otarcia i uderzenia, co powoduje szybkie zniszczenie powłoki antykorozyjnej. 
  Dla tego typu kontenerów Grupa CSV ma w ofercie szeroką gamę produktów na bazie żywic jednoskładnikowych opartą na gruntach, nawierzchniach i gruntoemaliach alkidowych. 
  Gruntoemalie alkidowe 1K w półpołysku i półmacie. Do lakierowania konstrukcji stalowych, rusztowań, pojemników na śmieci, kontenerów transportowych itp. Są to gruntoemalie wydajne, o trwałym kolorze i połysku. Odporne na warunki atmosferyczne, szybkoschnące. Oferowane w szerokiej gamie kolorystycznej RAL, NCS, PANTONE i inne. 
  Innym typem są kontenery do przewozu materiałów płynnych, półpłynnych czy też materiałów organicznych. W zależności od przewidywanej intensywności eksploatacji kontenery tego typu malowane są systemami na bazie gruntu i nawierzchni, zarówno opartymi na farbach jednoskładnikowych, jak i dwuskładnikowych. Do tego typu zabezpieczenia BESA przebadała system lakierniczy zgodnie z ISO 12944.
  System służy do malowania maszyn, urządzeń, kontenerów, gdzie jest wymagana jakość powłoki w stosunku do niskiego kosztu. System ten wyróżnia się szybkim czasem schnięcia i wysokim połyskiem.
  Niezależne laboratorium potwierdziło, że system ten spełnia wymogi kategorii C3 krótkiej zgodnie z PN EN-ISO 12944-2 (stal piaskowana do Sa 2½) przy grubości 120 μm oraz kategorii C3 średniej zgodnie z RT ITB-1020/2005. Grunt F-862 został sklasyfikowany w klasie M-1 na rozprzestrzenianie się ognia po powłoce przez niezależne laboratorium zgodnie z UNE 23727:1990.

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Przykład kontenera specjalistycznego z agregatem prądotwórczym zabezpieczonego farbami w systemie C5-I. grunt epoksydowy 2K wysokocynkowy – ALFAZINC 1674 EZ grunt epoksydowy 2K z fosforanem cynku – F-294/2 lakier nawierzchniowy 2K w połysku – URKI-NATO
  Przykład kontenera socjalnego/mieszkalnego zabezpieczonego w systemie z certyfikatem odporności w kategorii C3-H. grunt epoksydowy – F-281/2 nawierzchnia poliuretanowa w półpołysku – BESA-PUR
  Przykład kontenera transportowego zabezpieczonego systemem antykorozyjnym na bazie gruntu epoksydowego i nawierzchni poliuretanowej. farba gruntująca epoksydowa 2K – PRO EP/HB 63 farba nawierzchniowa poliuretanowa 2K w macie – PROTECT.SC PU/M 30-40 farba gruntująca epoksydowo-bitumiczna 2K – F-3195
  Przykład kontenera do przewozu materiałów półpłynnych zabezpieczonego systemem na bazie produktów jednoskładnikowych w systemie grunt i nawierzchnia. farba gruntująca alkidowa 1K – F-862 farba nawierzchniowa alkidowa 1K – BESA-VAL
  Przykład kontenera prostego do transportu materiałów sypkich zabezpieczonego w systemie gruntoemalii jednoskładnikowej. gruntoemalia alkidowa – URKI-NOX/70 gruntoemalia alkidowa – F-450

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (1)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ Dawid 1 ponad rok temuocena: 100%  Do malowania kontenerów firma Broset z Wałcza posiada super fajne farby
   oceń komentarz zgłoś do moderacji
  do góry strony