Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.04 - 31.07 Julian

  Lakiernictwo Ciekłe

  Wydanie nr: 1(129)/2021

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  miesiąc temu  01.03.2021, ~ Administrator   

  Przykład cyfrowego kształtu natrysku: objętościowe natężenie przepływu jest przedstawione w poprzek strumienia w przekroju (na górze). Rozkład prędkości kropli w natrysku jest przedstawiony w kierunku wzdłużnym do strumienia (na dole).

  Przykład cyfrowego kształtu natrysku: objętościowe natężenie przepływu jest przedstawione w poprzek strumienia w przekroju (na górze). Rozkład prędkości kropli w natrysku jest przedstawiony w kierunku wzdłużnym do strumienia (na dole).

  Strona 1 z 3

  Pomiar kształtu strumienia natrysku

  Nowy typ zautomatyzowanego systemu kontroli wykorzystuje lasery, precyzyjną optykę i sztuczną inteligencję (KI – niem. Künstliche Intelligenz – dop. red.) do monitorowania procesów malowania natryskowego w linii produkcyjnej oraz w czasie rzeczywistym – to alternatywa dla wizualnej kontroli jakości. Alternatywa, która w dłuższej perspektywie działa szybciej, dokładniej i bardziej ekonomicznie. 

  W procesach malowania natryskowego wady powierzchni są często wykrywane późno lub wcale, pomimo kontroli wizualnej i złożonej technologii. Prowadzi to do produkcji wielu wybrakowanych części, które trzeba zutylizować dużym kosztem lub poddać pracochłonnej renowacji. W najgorszym przypadku to dopiero klient zgłasza wadę, co jeszcze zwiększa wynikające z tego koszty lub powoduje roszczenia odszkodowawcze.
  Firma AOM-Systems opracowała nowy typ automatycznego systemu kontroli (SpraySpy Process Line), który wykorzystuje lasery, precyzyjną optykę i sztuczną inteligencję do monitorowania malowania w  linii produkcyjnej i w czasie rzeczywistym. Technologia ta opiera się na rozpraszaniu światła poruszających się cząstek. Poszczególne krople w natrysku są mierzone, a jakość natrysku jest obliczana za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji (Spray-KI). System kontroli służy do monitorowania wrażliwych procesów produkcyjnych w...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Zrzut ekranu oprogramowania sterującego: jeśli wartości pomiaru w kolorze niebieskim mieszczą się w czerwonych granicach wartości docelowej, natrysk jest OK (zielona lampka sygnalizacyjna).
  Zrzut ekranu z bazy danych: użytkownik może śledzić swoje pomiary online i w czasie rzeczywistym.
  Pomiar odchylenia w natrysku w przypadku natrysku automatycznego: jeśli odchylenie w natrysku mieści się w granicach tolerancji, sygnał jest zielony. Jeśli odchylenie w natrysku odbiega zbytnio od wartości docelowej, kolor zmienia się na czerwony. Sygnał czerwony/zielony może być wysyłany przez optyczny nadajnik sygnału lub interfejs do transmisji danych.
  Światło lasera wykrywa w natrysku nawet najmniejsze odchylenia od wartości docelowej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 1(129)/2021

  do góry strony