Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02 - 31.03 Julian

  Lakiernictwo Ciekłe

  Wydanie nr: 6(128)/2020

  Artykuły branżowe

  Technologie Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  miesiąc temu  04.01.2021, ~ Administrator   

  Strona 2 z 2

  Korzyści wynikające z wykorzystywania dozowników ProMix PD2K 

  Zgodnie z wymogami FPT, grubość powłok nanoszonych przez firmę Pieffeci na obrabiane części wynosi 70–80 mikronów, przy wymaganym przez programy natryskiwania natężeniu przepływu wynoszącym od 50 do 350 cm sześc. Unikalne pompy ProMix PD2K firmy Graco wyposażone w tłok dozujący mogą zatrzymywać się przy określonej wartości ciśnienia i zostały w 100% oparte na technologii wyporowej, w związku z czym zawsze zapewniają precyzyjne proporcje mieszania i niezmienną wydajność. Co więcej, bardzo dobrze sprawdzają się również przy niewielkich przepływach, ponieważ umożliwiają wykonywanie zoptymalizowanych programów mieszania z uwzględnieniem zużycia i nadmiaru natryskiwanego materiału. 
  Mieszalniki firmy Graco zwiększyły precyzję w zakresie dozowania i dostarczania farby. Efekt ten uzyskano dzięki niezwykle stabilnej pracy maszyn, ponieważ wykorzystują one sterowanie w pętli zamkniętej przekładające się na znaczące zwiększenie jakości wykończenia. Dodatkowo miejsce, w którym następuje mieszanie, znajduje się bliżej pistoletu, dzięki czemu ProMix PD2K zapewnia znaczącą redukcję zużycia rozpuszczalników oraz ogranicza straty związane z mieszaniem materiałów. Powyższe przyczyniło się do ograniczenia przez firmę Pieffeci czynności konserwacyjnych, zarówno pod względem częstotliwości, jak i czasu ich trwania. Finalnie, integracja z systemem oprogramowania zarządzającego MES pozwoliła na zdalne sterowanie mieszalnikami, co umożliwiło stałe pozyskiwanie precyzyjnych danych dotyczących zużycia farb i występujących alarmów.

  Skuteczna cyfryzacja

  Dzięki projektowi „Plant Supervisor” oraz inwestycjom w automatyzację i elektroniczne dozowniki farb 2K ProMix PD2K, firma Pieffeci jest w stanie na bieżąco monitorować wszystkie prace wykonywane w różnych obszarach zakładu, śledzić lokalizację poszczególnych części w systemie, nadawać poszczególnym częściom status pilności oraz otrzymywać natychmiastowe powiadomienia o nieprawidłowościach w systemie. Dodatkowo firma posiada również możliwość generowania wszystkich raportów dotyczących produkcji, jakości oraz defektów w formie cyfrowej, a także jest w stanie dokonywać precyzyjnej oceny oraz zapewniać powtarzalność jakości nakładanych powłok.             

  Więcej informacji

  Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się, w jaki sposób dozowniki ProMix PD2K firmy Graco mogą poprawić jakość wykończenia i zmniejszyć zużycie farb w Państwa lakierni, zachęcamy do kontaktu z Igorem Tokarskim pod adresem igor.tokarski@graco.com, który z przyjemnością zorganizuje dla Państwa prezentację. 

  MARK GIJBELS 
  marc.gijbels@graco.com
  IGOR TOKARSKI
  tel. 607 09 18 89
  igor.tokarski@graco.com

  www.graco.com

  GALERIA ZDJĘĆ

  Nowe systemy dozowania ProMix PD2K firmy Graco współpracują z robotami, które zamontowano w kabinach przeznaczonych do nakładania podkładów i emalii.
  Firma Pieffeci jest w stanie na bieżąco monitorować wszystkie prace wykonywane w różnych obszarach zakładu. Cyfryzacja i automatyzacja była celem programu „Plant Supervisor”.
  Dzięki urządzeniu ProMix PD2K zużywa się mniej farby, ponoszone są mniejsze koszty utylizacji oraz można dokonywać znacznie szybszej zmiany kolorów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony