• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  Ekonomia lakierowania

  ponad rok temu  09.07.2021, ~ Administrator   

  Producent wież dla branży energetyki wiatrowej, firma GRI Renewable Industries oraz dostawca rozwiązań w zakresie powłok, firma Hempel, nawiązały strategiczne partnerstwo w celu współpracy nad innowacyjnymi rozwiązaniami zwiększającymi wydajność procesów i urządzeń do ochrony powierzchni turbin wiatrowych.

  Nowe partnerstwo stanowi dalsze wzmocnienie długofalowej współpracy pomiędzy obiema firmami, rozszerzając jej zakres o badania i rozwój potencjalnie innowacyjnych produktów lakierniczych, dążąc do zminimalizowania kosztów obróbki powierzchni turbin wiatrowych przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości.

  – W firmie Hempel lubimy wprowadzać innowacje we współpracy z naszymi klientami i nieustannie wspieramy GRI Re-newable Industries w osiąganiu ich celów biznesowych i w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dlatego cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą długoterminową współpracę o badania i innowacje – powiedział Michael Hansen, dyrektor handlowy w firmie Hempel. – GRI Renewable Industries posiada duże kompetencje w zakresie produkcji i projektowania wież wiatrowych, a w połączeniu z doświadczeniem firmy Hempel w zakresie powłok i procesów obróbki powierzchni sprawia, że jest to właściwe partnerstwo w zakresie poszukiwania innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu energii odnawialnej, charakteryzujących się niższą emisją lotnych związków organicznych (LZO) i mniejszą ilością czasu potrzebnego na obróbkę powierzchni.

  – GRI Renewable Industries polega na jednym ze swoich najbardziej zaufanych dostawców optymalizując nasze procesy i spełniając ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju – dodaje Pedro Velasco, główny specjalista ds. łańcucha dostaw w GRI Renewable Industries.

  Strategiczne partnerstwo koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i wydłużeniu okresu eksploatacji wież wiatrowych. Celem jest obniżenie kosztów obróbki powierzchni i lakierowania o 10 procent oraz obniżenie emisji lotnych związków organicznych (LZO) nawet o 50 procent. Pierwsze kroki w ramach nowej współpracy w zakresie badań i rozwoju będą miały miejsce pomiędzy ośrodkiem badawczo-rozwojowym GRI Renewable Industries w Sewilli a laboratoriami firmy Hempel w Barcelonie i Danii. Począwszy od tego momentu prowadzone będą badania i testy różnych systemów lakierniczych, aby określić, jakie rozwiązanie najlepiej spełni potrzeby firmy GRI Renewable Industries.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...