• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Ciekłe

  Wydanie nr: 2(148)/2024

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  11 dni temu  10.05.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Ogólny widok na lakiernię

  Ogólny widok na lakiernię

  Strona 1 z 3

  Lakierowanie plastikowych detali w branży automotive 

  Trasmetal, znana włoska firma działająca w sektorze wykończeń powierzchni, która w ubiegłym roku zdmuchnęła na swoim urodzinowym torcie 70 świeczek, zaprojektowała i wykonała instalację w nowym zakładzie lakierniczym do plastikowych elementów zewnętrznych samochodów. Wraz z kierownikiem projektu zamówienia, Gianlucą Montanaro, poznajemy główne cechy zakładu, zaprojektowanego w celu osiągnięcia wydajności produkcyjnej 60 ram/godzinę o maksymalnym rozmiarze 2,2 metra szerokości i 1,7 metra wysokości.

  Na poziomie makro linia składa się z sekcji przygotowawczej złożonej z tunelu obróbki wstępnej, a następnie odpowiedniego pieca do suszenia i kabiny do płomieniowania. Sekcja nakładania powłok obejmuje trzy klimatyzowane kabiny z wysokowydajnym systemem recyklingu powietrza i filtracją cząstek stałych na mokro, przeplatane odpowiednimi tunelami odparowywania i końcowym piecem do suszenia. Przepływ materiałów odbywa się za pomocą przenośnika podłogowego typu jednoszynowego o działaniu ciągłym. W celu wyeliminowania rozpuszczalników wytwarzanych w procesie powlekania instalacja jest również wyposażona w dopalacz typu regeneracyjnego.

  Obróbka wstępna
  Przechodząc do szczegółów, tunel obróbki wstępnej składa się z tunelu i zbiorników wykonanych ze stali nierdzewnej AISI 304, materiału używanego również do orurowania, kolektorów i pomp pionowych; dodano dysze V-jet 120°,...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Instalacja do odparowywania rozpuszczalnika zawartego w farbach
  Tunel przygotowania powierzchni
  Kuchnia farb
  Kabina lakiernicza

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...