• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Urządzenia Lakiernicze

  Motoryzacja

  Technologie Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  17 dni temu  07.06.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Niemiecka firma Dürr wyprodukowała 18-tysięcznego robota lakierniczego, który zostanie zainstalowany na linii lakierowania nawierzchniowego pojazdów elektrycznych produkowanych przez Audi w Ingolstadt (Niemcy). Swojego pierwszego robota lakierniczego RP7W Dürr dostarczył do Nissana w Hiszpanii w 1998 roku.

  Nowatorskie rozwiązanie, sześcioosiowy robot EcoRP L033i będzie wykorzystywany do lakierowania wewnętrznych i zewnętrznych elementów nadwozia nowej serii Audi Q6 e-tron. Jest on wyposażony w najnowszy rozpylacz EcoBell4, który zapewnia szybką zmianę koloru − zaledwie cztery sekundy − przy minimalnych stratach farby i środka płuczącego.

  − Ta technologia aplikacji umożliwia podłączenie naszych trzech najczęściej używanych kolorów bezpośrednio do atomizera, znacznie zmniejszając zużycie farby i środka płuczącego − stwierdził Sven Veit, dyrektor lakierni w AUDI AG. − Dzięki rozpylaczom EcoBell4 firmy Dürr nie tylko oszczędzamy koszty operacyjne, ale także chronimy środowisko dzięki mniejszej emisji lotnych związków organicznych.

  Nowa linia lakierów nawierzchniowych w fabryce Audi obejmuje łącznie dwadzieścia osiem robotów z odpowiednią technologią aplikacji, a także komórkę kontroli jakości do pomiaru grubości warstwy lakieru, struktury i odcienia oraz stację czyszczącą, w której dwa roboty EcoRS Clean F używają rolek z piórami do czyszczenia karoserii. W tym projekcie Audi wykorzystuje również specjalny system dostarczania kolorów EcoSupply P z technologią piggingu.

  − Zawsze jesteśmy gotowi podjąć się trudnego projektu − dodał Lars Friedrich, szef działu Application Technology firmy Dürr. − W końcu tworzenie i dostarczanie zaawansowanych technologii do lakierowania samochodów jest tym, czym zajmujemy się na co dzień. Nowością w Audi są liczne innowacje, które wdrażamy po raz pierwszy: atomizer EcoBell4, wyposażony w nową technologię 4-igłową i technologia lakierowania o wysokiej wydajności transferu. To właśnie sprawia, że ten projekt jest tak wyjątkowy.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...