• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Budownictwo

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  7 miesięcy temu  25.11.2021, ~ Administrator   

  FIRETEX FX6002 firmy Sherwin-Williams został wybrany jako część systemu powłok pęczniejących dla zapewnienia maksymalnej ochrony przeciwpożarowej ważnej inwestycji mieszkaniowej i hotelowej w północnym Amsterdamie.

  Y-Towers, budowany w dzielnicy Overhoeks w stolicy Holandii, gdy zostanie ukończony w 2023 roku będzie składał się z dwóch wież sięgających ponad 100 metrów, stając się najwyższym budynkiem w północnym Amsterdamie.

  Najwyższa wieża pomieści Maritim Hotel Amsterdam z 579 pokojami, Skybar, centrum konferencyjne i przestrzeń do organizacji wydarzeń, podczas gdy druga wieża pomieści prawie 300 apartamentów mieszkalnych.

  Zdobywca nagrody Queen's Award for Enterprise: Innovation 2021, FIRETEX FX6002 może być nakładany poza placem budowy, umożliwiając aplikatorom farb transport konstrukcji stalowych w ciągu kilku godzin, a nie dni – co oznacza mniej przestojów, mniej tzw. wąskich gardeł i szybsze ukończenie projektu.

  FIRETEX FX6002 może być nakładany bezpośrednio na metal bez konieczności stosowania podkładu lub farby nawierzchniowej w niektórych środowiskach, zachowując przy tym najwyższy poziom trwałości – do 120 minut ochrony przeciwpożarowej i długotrwałą ochronę antykorozyjną konstrukcji stalowej.

  Aby zapewnić maksymalną ochronę przeciwpożarową tysiącom ludzi przebywających w wieżowcach, wybrana technologia obejmowała również epoksydową farbę gruntującą Sherwin-Williams FIRETEX C69, następnie metakrylanową powłokę pęczniejącą FIRETEX FX6002 i warstwę nawierzchniową z poliuretanu Acrolon 7300.

  Alessio Ortolan, dyrektor generalny Maeg Costruzioni SpA, firmy zajmującej się produkcją konstrukcji stalowych, powiedział: – Dzięki naszemu partnerstwu z Sherwin-Williams, system FX6002 może być w pełni naniesiony w lakierni, a następnie przetransportowany na miejsce i zainstalowany w ciągu jednego dnia, co umożliwia szybsze tempo budowy. W rezultacie, szybkie utwardzanie FX6002 powinno prowadzić do mniejszego uszkodzenia stali podczas przenoszenia, ponieważ mamy pewność, że powłoka na belkach będzie w pełni utwardzona, gdy będą już trafiały na miejsce docelowe na placu budowy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 2
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata