• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.08 - 30.09 Julian

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  11 miesięcy temu  02.11.2020, ~ Administrator   

  Firma Jotun wprowadziła na rynek serię najwyższej jakości powłok przeciwporostowych, które mają zastąpić linię SeaQuantum S, oferującą dostosowaną do potrzeb ochronę przed porastaniem. Seria SeaQuantum III na bazie metakrylanu sililu, z produktami dostosowanymi do profili operacyjnych statków, wyznacza nowy standard branżowy, stale utrzymując kontrolę nad biofoulingiem, aby zapewnić średnią utratę prędkości na poziomie zaledwie 2% w okresie 60 miesięcy. Przekłada się to na istotne korzyści dla właścicieli w zakresie wydajności operacyjnej, ochrony środowiska i ogromnych oszczędności paliwa - średnio 500 000 USD rocznie za kontenerowiec o pojemności 3000 TEU, natomiast zyski są tym większe, im większy statek i czym wyższe ceny paliwa.

  Jotun jest siłą napędową innowacyjności i wydajności przeciwporostowej, odkąd w 2000 roku wprowadził na rynek powłoki na bazie sililu za pośrednictwem serii SeaQuantum. W ciągu ostatnich 20 lat produkty zostały zastosowane na ponad 16 000 statkach. Tan Keng Khoon, Global Marketing Manager w Jotun stwierdził: – Teraz seria SeaQuantum III stanowi ewolucyjny krok naprzód w rozwoju dzięki nowej mieszance metakrylanu sililu i wprowadzeniu technologii microZone™.

  Innowacja z wartością dodaną

  Osady biologiczne powodują opór powodowany tarciem, co prowadzi do nieefektywności i większego zużycia paliwa - sam szlam może podnieść koszty paliwa o 20%, podczas gdy zanieczyszczenie twarde może je zwiększyć aż o 85%. Nie jest to korzystne ani dla właścicieli, ani dla środowiska, dlatego seria SeaQuantum III rozwiązuje ten problem, wykorzystując zaawansowaną chemię i technologię microZone™, aby ustanowić nowy standard w walce z biofoulingiem i zapewnić minimalną utratę prędkości, obliczoną zgodnie z ISO 19030.

  Zaprojektowane do wydajności

  SeaQuantum III obejmuje trzy produkty dostosowane do różnych profili operacyjnych: SeaQuantum Ultra III dla statków o niższej aktywności (do 45 dni bezczynności), SeaQuantum Classic III do średniej aktywności (30 dni bezczynności) i SeaQuantum Plus III do wysokiej aktywności (wyższe prędkości statku). Wszystkie trzy produkty wyposażone są w microZone™ - nową technologię, która wydłuża czas między aktywacją biocydów powłokowych a ich rozproszeniem, utrzymując je bliżej kadłuba na dłużej i tworząc w ten sposób osłonę chroniącą przed zanieczyszczaniem. Rezultatem jest czystszy kadłub, mniejsze tarcie, mniejsze operacyjne koszty paliwa i szybszy zwrot z inwestycji.

  Ponadto formuła SeaQuantum III to niższa emisja lotnych związków organicznych (LZO) i wyższa zawartość ciał stałych, zapewniając zgodność z surowymi globalnymi i regionalnymi przepisami dotyczącymi LZO.

  – Ta seria sygnalizuje krok naprzód w zakresie wydajności, kontroli kosztów i efektywności środowiskowej, dlatego uważamy, że jest to atrakcyjna propozycja dla myślących przyszłościowo właścicieli i operatorów statków – dodaje Tan Keng Khoon.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony