• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.04 - 31.07 Julian

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  5 miesięcy temu  01.02.2021, ~ Administrator   

  Firma AkzoNobel została wybrana na dostawcę powłoki do zabezpieczenia rurociągu powstającego w delcie Rzeki Perłowej – jednej z największych inwestycji wodnych w Chinach.

  Rurociąg Guangdong Water ma zaopatrywać w wodę pitną ponad 50 mln ludzi, kierując ją z rzeki Xijiang na zachodzie kraju do wschodniej części delty Rzeki Perłowej. Będzie nie tylko najdłuższym, ale i jednym z najbardziej wymagających technicznie wodociągów na świecie, m.in. ze względu na bardzo wysokie ciśnienie wody. Dlatego powłoka zabezpieczająca wnętrze rur musi cechować się bardzo wysoką trwałością i wytrzymałością mechaniczną, a jednocześnie nie stanowić zagrożenia dla ludzi.

  Wymogi te spełnia farba Resicoat R2 firmy AkzoNobel. Produkt cechuje się bardzo dużą gęstością i twardością, dzięki czemu jest odporny na ścieranie. Co więcej, zapewnia wysoką ochronę przed korozją i odpycha zanieczyszczenia, dzięki czemu wydłuża żywotność rur i redukuje koszty serwisowe. Powłoka została opracowana specjalnie z myślą o powlekaniu zaworów, armatury wodnej i rurociągów oraz innych powierzchni wchodzących w kontakt z wodą pitną.

  – Stosowanie bezpiecznych, przyjaznych dla środowiska powłok w projektach obejmujących dostawy wody pitnej ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia odpowiedniej jakości wody w całym procesie jej transportu – wyjaśnia Karen Yin, regionalny dyrektor handlowy AkzoNobel Powder Coatings na Azję Północną. – Nasze produkty z gamy Resicoat mogą odegrać istotną rolę w sanityzacji wody pitnej oraz promowaniu ochrony środowiska.

  Koncern ma już na swoim koncie kilka udanych projektów wodociągów, m.in. w Stanach Zjednoczonych (Tilalip w stanie Waszyngton), Korei Południowej i na Bliskim Wschodzie. Obecna inwestycja będzie największą w historii firmy – budowany w Chinach rurociąg składa się z linii głównej, bocznej, trzech przepompowni i czterech zbiorników do magazynowania wody. Oprócz zaopatrywania mieszkańców w bieżącą wodę ma stanowić rezerwę dla południowych obszarów Chin, w tym m.in. Hongkongu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 4
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony