• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Lakiernictwo Ciekłe

    Wydanie nr: 2(118)/2019

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  24.04.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Produkty antykorozyjne ograniczające emisję lotnych związków organicznych

    Sukces gospodarczy ostatnich lat w Polsce spowodował dynamiczny rozwój wielu przedsiębiorstw, a niekiedy także i całych gałęzi przemysłu. Jednocześnie wzrastająca liczba zamówień powoduje wzrost zapotrzebowania na wykwalifikowaną kadrę oraz ogólny wzrost kosztów pracy. Firmy, chcąc sprostać wymogom swoich odbiorców, tak ilościowym, jak i jakościowym, stoją przed koniecznością zwiększania efektywności produkcji. Grupa CSV, działając na rynku lakiernictwa samochodowego, od lat stawia właśnie na wspieranie swoich klientów i partnerów biznesowych w usprawnianiu procesów technologicznych i zarządczych. Dzięki takiemu podejściu jest jedną z wiodących firm w branży lakierniczej w Polsce. 

    Stosowane w firmie najlepsze praktyki, które sprawdziły się na rynku car refinish, z powodzeniem przenoszone są także na rynek lakiernictwa przemysłowego. Intensyfikując w ostatnich latach swoją działalność na tym rynku, zauważyliśmy, że coraz częstszym problemem zakładów produkcyjnych, gdzie wymagane jest nakładanie powłok lakierniczych, jest nie tylko wspomniany wzrastający koszt pracy, ale także wysokie opłaty za emisje lotnych związków organicznych (LZO lub VOC). Jako wyłączny dystrybutor antykorozyjnych rozwiązań hiszpańskiej marki BESA oraz właściciel marki Protector for Industry skupiamy się na doradzaniu klientom w doborze jak najkorzystniejszych rozwiązań technologicznych. Przykładem takiego podejścia zorientowanego na wzrost wydajności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów opłat związanych z emisją VOC, są oferowane przez firmę technologie na bazie produktów „Single Coat”. Produkty BESA zapewniają odpowiednią ochronę antykorozyjną. Ich stosowanie skraca proces lakierniczy dzięki eliminacji z procesu malowania gruntu. Firmy produkcyjne mogą zatem znacząco zwiększyć wydajność produkcji lub po prostu skrócić dotychczasowy czas pracy. Doskonałym przykładem takiego produktu jest gruntoemalia poliuretanowa Alfapur 3798.

    Jedna warstwa 

    ALFAPUR 3798 – to farba antykorozyjna przeznaczona do malowania maszyn rolniczych, zbiorników, pojazdów użytkowych oraz innych elementów wykonanych ze stali z zastosowaniem sprzętu airless i airmix. Charakteryzuje się elastycznością i dobrym zabezpieczeniem przed rdzą bez zastosowania gruntu. Podczas testu na ściekanie zaobserwowano rozpoczęcie procesu ściekania dopiero przy poziomie 300 µm (mokrej powłoki). Wymalowana próbka wykazała poziom połysku rzędu 89-90% przy kącie odbicia 60º. Przyczepność lakieru do podłoża jest bardzo dobra i wyniosła Gt 0. Produkt zaaplikowany w grubości 80-100 µm (na sucho) został przebadany w komorze solnej przez 1000h. Test odporność na mgłę solną wskazał umiarkowane rdzewienie od nacięcia oraz lekkie pęcherzenie obok nacięcia. 

    Na bazie wody

    Dla firm borykających się z wysokimi kosztami opłat za emisję LZO dobrym rozwiązaniem mogą okazać się rozwiązania technologiczne oparte o produkty wodorozcieńczalne. Technologie na bazie dyspersji wodnych oferowane przez Grupę CSV to tylko od 30 do 60 g/l emisji LZO, co w stosunku do klasycznych rozwiązań na bazie rozcieńczalników, których emisja może wahać się w zakresie 450-550 g/l, jest wyraźnie „oszczędniejszym” rozwiązaniem. Wymianę produktów rozcieńczalnikowych na wodne szczególnie polecamy tym producentom, którzy malują metalowe elementy metodą zanurzeniową. W ofercie posiadamy również własną, rozwijaną pod okiem doświadczonych technologów Grupy CSV, linię produktów marki Protector for Industry, w ramach której oferujemy właśnie rozwiązania na bazie dyspersji wodnych. Jednym z takich produktów jest PROTECT.SC ST-AK/WB – DEEP. To gruntoemalia wodorozcieńczalna, dzięki której klienci znacząco obniżyli emisję lotnych związków organicznych. Zawartość VOC w tym produkcie jest na poziomie 30-40 g/l. Zastosowanie tego produktu u jednego z naszych największych klientów sektora przemysłowego spowodowało, że zakład produkcyjny zmieścił się w dopuszczalnych limitach emisji i obecnie nie ponosi z tego tytułu żadnych karnych opłat, co znacząco wpłynęło na obniżenie kosztów produkcyjnych.            

    Karol Polechoński 
    Menager ds. rozwoju  

    GALERIA ZDJĘĆ

    ALFAPUR 3798 – gruntoemalia antykorozyjna poliuretanowa 2K o obniżonym VOC.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...