
Jaki kompresor wybrać do zasilania pistoletu lakierniczego HVLP?
Technologia natrysku HVLP została zdefiniowana i zastosowana przez Agencję Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych, która w latach 70. XX wieku określiła przepisy dotyczące HVLP: wydajność transferu musi wynosić co najmniej 65%, aby zminimalizować straty materiału.
Dodatkowo, wymagane jest maks. 0,7 bara/10 psi na głowicy powietrznej pistoletu, aby uniknąć zanieczyszczenia powietrza w przypadku konwencjonalnych pistoletów natryskowych. Pistolet natryskowy HVLP FPro, zamiast wysokiego ciśnienia, wykorzystuje dużą ilość powietrza przechodzącego przez pistolet do atomizacji farby.
Technologia natrysku HVLP pozwala uniknąć zanieczyszczeń i zminimalizować odpady materiałowe
HVLP oznacza wysoką objętość − niskie ciśnienie. A dokładniej oznacza to dużą objętość (HV) powietrza wychodzącego przez głowicę powietrzną i niskie ciśnienie (LP) powietrza na uchwycie. Zamiast podmuchu powietrza o ciśnieniu 3,5 bara/50 psi, jak w pistolecie starego typu, z pistoletu HVLP będzie wydobywało się tylko około 0,7 bara/10 psi. W bardzo starym modelu pistoletu, 50 psi umieszcza tyle samo farby w powietrzu, co na elemencie.
Aby spełnić wymagania EPA, firma Sames Kremlin opracowała własną serię urządzeń...
Treść dostępna tylko dla prenumeratorów
Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość
Zaloguj się
Zaloguj się do konta użytkownika.
Komentarze (0)