• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Urządzenia Lakiernicze

  Motoryzacja

  Technologie Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  11 miesięcy temu  20.07.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Niemiecka firma inżynieryjna Dürr zaprezentowała najnowszą generację atomizerów: EcoBell4 Pro Hu z bezpośrednim ładowaniem i EcoBell4 Pro Ux z zewnętrznym ładowaniem. Innowacyjna technologia aplikacji osiąga wydajność do 98% dla powłok bezbarwnych i zmniejsza zużycie farb i środków płuczących o połowę lub nawet o 91% w połączeniu z koncepcją modułowej kabiny lakierniczej EcoProBooth. Istniejące systemy również nadają się do modernizacji.

  Udoskonalenia możliwe są dzięki unikalnej 4-igłowej technologii, a także zmianom parametrów procesu nakładania farby, osiągniętym zgodnie z normą DIN EN 13966-1. Prędkość i odległość natrysku zostały znacznie zmniejszone, maksymalizując efekt wysokiego napięcia przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego wydatku farby. Ponadto ilość powietrza kształtującego została zredukowana do minimum, a regulacja wysokiego napięcia została dostosowana.

  Zmniejszenie ilości powietrza kształtującego do poziomu od 90 do 200 standardowych litrów na minutę pozwala uzyskać bardziej miękki strumień natrysku. Co więcej, jeśli odległość natrysku zostanie zmniejszona w tym samym czasie do około 100 milimetrów, więcej farby dotrze do docelowej powierzchni, z uwagi na to, że wzór natrysku jest znacznie mniej rozproszony, a silniejsze pole elektryczne między tarczą dzwonową a detalem umożliwia optymalne wykorzystanie siły elektrostatycznej za pośrednictwem stałego napięcia.

  − To ogromny krok naprzód − oświadczył Frank Herre, szef działu rozwoju technologii aplikacji w firmie Dürr. − Nasze modelowe obliczenia opierają się na lakierni, która używa 24 kolorów i lakieruje 30 karoserii na godzinę, pracując 230 dni w roku na trzy zmiany. Ilość zaoszczędzonego lakieru wystarczyłaby do polakierowania dodatkowych 15 600 karoserii.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...