• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2023

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  28.05.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  W projekcie renowacji żeliwnego szkieletu dinozaura wykorzystano m.in. lakiery Monothane i Acrythane firmy HMG Paints. Źródło: Buildingtalk

  W projekcie renowacji żeliwnego szkieletu dinozaura wykorzystano m.in. lakiery Monothane i Acrythane firmy HMG Paints. Źródło: Buildingtalk

  W pierwszej połowie 2021 r. firma Falcon Cranes musiała zmierzyć się z nietypowym zleceniem: do jej lakierni trafił ogromny, żeliwny szkielet dinozaura.

  Brytyjska firma Falcon Cranes od lat 70. ubiegłego wieku zajmuje się usługową renowacją i lakierowaniem produktów, w tym głównie żurawi i dźwigów, agregatów oraz kontenerów budowlanych. Niedawno musiała jednak sprostać bardzo nietypowemu wyzwaniu: na warsztat trafił do niej bowiem… żeliwny szkielet dinozaura.

  Zadaniem Falcon Cranes była w tym przypadku renowacja powierzchni i powleczenie jej nową warstwą powłoki ochronnej. W procesie tym postanowiła wykorzystać produkty HMG Paints, w tym m.in. Monothane, Acrythane SC601 i Acrythane 4G Clearcoat. Pierwszy z nich – poliuretanowy lakier 2K Monothane – umożliwia precyzyjne powlekanie powierzchni żeliwnych bez konieczności stosowania podkładu. Zaś produkty Acrythane na bazie akrylu zapewniają szybkie schnięcie i wysoki połysk charakterystyczny dla luksusowych wykończeń, w tym pojazdów klasy premium.

  – Współpracujemy z firmą HMG od wielu lat i stwierdziliśmy, że jej bogate portfolio produktów idealnie sprawdzi się w tym projekcie – wyjaśnia Terry Mulligan, kierownik lakierni. – Podczas samej renowacji zastosowaliśmy dokładnie te same technologie i wiedzę, które wykorzystujemy we wszystkich naszych przedsięwzięciach, czy chodzi o lakierowanie pojazdów użytkowych, czy żurawi.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...