• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2022 Bogumiła

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Motoryzacja

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  4 miesiące temu  25.05.2021, ~ Administrator   

  Seria lakierów Delfleet One do pojazdów komercyjnych firmy PPG wyróżnia się m.in. bardzo niską zawartością LZO.

  Seria lakierów Delfleet One do pojazdów komercyjnych firmy PPG wyróżnia się m.in. bardzo niską zawartością LZO.

  Zaostrzanie przepisów dotyczących dopuszczalnej zawartości LZO w lakierach samochodowych skłania producentów do tworzenia nowych ekologicznych formulacji, takich jak Delfleet One firmy PPG.

  Rosnąca świadomość ekologiczna społeczeństw skłania rządy państw i organizacje międzynarodowe do zaostrzania przepisów dotyczących dopuszczalnej zawartości lotnych związków organicznych w powłokach, w tym w farbach i lakierach dla przemysłu motoryzacyjnego. Tego typu regulacje wprowadziła już nie tylko Unia Europejska, ale także władze USA i Kanady. W efekcie producenci powłok dokładają wszelkich starań, aby zmniejszyć zawartość LZO w swoich produktach bez uszczerbku na ich jakości i wydajności.

  Przykładem tego typu rozwiązania może być Delfleet One – nowa linia lakierów marki PPG obejmująca wysokiej jakości lakiery bazowe, nawierzchniowe i bezbarwne o bardzo niskiej zawartości LZO. Co ważne, składające się na nią powłoki lakiernicze mogą być stosowane zarówno przez producentów OEM, jak i sektor refinish. Wszystkie powstały na bazie ankiety przeprowadzonej przez PPG wśród użytkowników lakierów samochodowych i spełniają trzy główne wymagania: są łatwe w aplikacji, oferują precyzyjną kontrolę czasu schnięcia i umożliwiają bardzo dokładne dopasowanie koloru.

  Co jednak najważniejsze, Delfleet One spełnia najwyższe standardy ekologiczności, redukując emisję LZO o 57% w porównaniu z tradycyjnymi systemami lakierniczymi. Jak deklaruje producent, lakiery bazowe, matowe i z bezpośrednim połyskiem emitują zaledwie 1,5 g LZO na litr, zaś lakiery podkładowe i bezbarwne – do 2,0 g/l.

  – System Delfleet One stanowi wielkie osiągnięcie technologiczne i dowód na to, że przemysł lakierniczy jest dziś w stanie wytwarzać swoje produkty w sposób odpowiedzialny – podsumowuje Scott Colvin, menedżer marki produktów flotowych na Amerykę Północną w firmie PPG. – Inni producenci również podążają w podobnym kierunku, co stanowi zapowiedź ustanowienia nowych, wyższych standardów dla ekologicznych produktów lakierniczych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony