• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Lakiernictwo Ciekłe

  Wydanie nr: 3(131)/2021

  Artykuły branżowe

  Technologie Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  08.07.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2

  Węgierski producent kabin do maszyn ciężkich wybiera elektrostatyczne urządzenia natryskujące Graco, aby zwiększyć wydajność swojej lakierni.

  Firma Agrikon, aby sprostać rosnącym wymaganiom jakościowym klientów, dążyła do poprawy końcowej jakości procesów lakierowania powierzchni. Jednocześnie, w obecnych trudnych warunkach ekonomicznych i na bardzo konkurencyjnym rynku, firma zmierzała do podniesienia wydajności procesów lakierowania w celu poprawy efektywności kosztowej i obniżenia kosztów.

  Firma Agrikon, z siedzibą w Kiskunmajsa na Węgrzech, jest producentem kabin do maszyn budowlanych i rolniczych. W swoim portfolio posiada kabiny do ładowarek kołowych, koparek, walców drogowych, podnośników, traktorów, kombajnów i pras, a także drzwi i podzespoły. Klientami firmy są duże międzynarodowe koncerny, takie jak CLAAS, JLG, ZETOR i Liebherr.

  Współpraca z firmą Paint Service Kft

  Warsztat lakierniczy firmy Agrikon korzystał przez wiele lat z dwuskładnikowego systemu mieszania i natryskiwania poliuretanu. Niestety, ze względu na swój wiek, system często ulegał awariom, co prowadziło do frustrujących przestojów i kosztownych napraw. Szukając porady, firma Agrikon zwróciła się do firmy Paint Service Kft, zajmującej się dystrybucją produktów Graco na Węgrzech od 2006 roku. 

  – Firma Paint Service cieszy się bardzo dobrą reputacją na węgierskim rynku, w szczególności w zakresie rozwiązań do natryskiwania farb 2K do tworzyw sztucznych i metali oraz nakładania żelkotu – wyjaśnia Sandor Varga, dyrektor zarządzający Paint Service. – Prowadzimy duże laboratorium demonstracyjne ze wszystkimi produktami Graco i robotem Fanuc, które wykorzystujemy do testów automatyzacji. Cieszyliśmy się, że firma Agrikon skontaktowała się z nami i że mogliśmy sprawdzić, czy uda nam się rozwiązać jej problemy.
  Po wizycie w zakładzie Agrikon i dokładnej analizie jego specyficznych wymagań Sandor Varga polecił system mieszania materiałów wieloskładnikowych Graco ProMix 2KE. – Jest to kompaktowy, podstawowy dozownik dostępny w wersjach z pompą oraz z miernikiem, dla wszystkich technologii natryskiwania – mówi. – Poleciliśmy wersję wyposażoną w pompę i wózek ruchomy. 
  Model ProMix 2KE jest przeznaczony do jednokolorowych, dwuskładnikowych zastosowań w kabinach lakierniczych i zapewnia określone z góry limity tolerancji, które umożliwiają utrzymanie proporcji w granicach 2%. Konserwacja jest szybka i łatwa, a wyposażenie urządzenia obejmuje łatwy w obsłudze wyświetlacz LCD z ikonami. Firma Agrikon rozpoczęła od jednego urządzenia ProMix 2KE, ale była z niego tak zadowolona, że wkrótce dokonała zakupu drugiego. Dwa lata później kupiła kolejne dwie jednostki ProMix 2KE, a także dwa urządzenia ProMix M2K. M2K to podstawowy, mechaniczny system mieszania materiałów wieloskładnikowych, który zwiększa dokładność mieszania materiału i zmniejsza jego straty w porównaniu z mieszaniem ręcznym.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Całkowicie nowa jakość
  Całkowicie nowa jakość

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...