• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Budownictwo

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  08.12.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Budynek Fisksätra Folkets Hus zaprojektowany przez pracownię Sandellsandberg architects ze Sztokholmu z zastosowaniem powlekanej organicznie stali GreenCoat z SSAB, zajął pierwsze miejsce w prestiżowym szwedzkim konkursie „Design-S 2020, w kategorii „Architektura”. Lakierowanie blach odbywa się w procesie ciągłym poprzez nakładanie płynnej farby na warstwę podłoża.

  Fisksätra Folkets Hus to środowiskowe centrum rekreacji i wypoczynku wybudowane niedawno w samym sercu Fisksätra, małego centrum miejskiego w Nacka (w gminie Sztokholm). Nowy obiekt stanowi wstępną część projektu renowacyjnego na dużą skalę, którego celem jest kształtowanie atmosfery tolerancji społecznej i zrównoważenia ekologicznego. 
  Inspirowany namiotami szwedzkiego Hagaparken i stylem życia nomadów, Fisksätra Folkets Hus to unikalna konstrukcja o kształcie namiotu, której ściany i dach wykonano przy użyciu zrównoważonej, powlekanej organicznie stali GreenCoat w formie sinusoidalnych profili w ciepłym kolorze Silver Fir Green. Kolor ten został wybrany jako uzupełnienie pomarańczowej barwy cegieł budynków znajdujących się w otoczeniu Fisksätra. Wyróżniające się elementy to również 20-metrowy świetlik, trójkątne okna oraz minimalistyczne, ale zapraszające wnętrze. Konstrukcja została zaprojektowana tak, by przyciągać przechodniów i podróżnych przyjaznym wyglądem. 

  Szwedzki architekt Thomas Sandell z Sandellsandberg Arkitekter wybrał GreenCoat Pro BT ze względu na zdolność do nadania budynkowi robiącego wrażenie wyglądu, jak również ze względu na formowalność materiału, jego łatwy montaż oraz odporność na promieniowanie UV i korozję. 
  – Zależało nam na wyróżnieniu się z otoczenia i radosnym wyrazie, i szukaliśmy trwałego materiału, który będzie odpowiedni zarówno dla ścian, jak i dachu – mówi Thomas Sandell. 
  Dodatkowo, powlekana organicznie stal GreenCoat jest znana ze swojego zrównoważenia. – Ze względu na to, że budynek miał mieć charakter tymczasowy, ważne było, by zastosować przyjazny dla środowiska materiał, którego można użyć ponownie – wyjaśnia Thomas Sandell. – Uważamy, że GreenCoat stoi na czele produktów budowlanych w segmencie premium, zrównoważonych i znacznie zmniejszających wpływ na środowisko.
  Oprócz wysokiej wydajności i estetyki, większość produktów GreenCoat zawiera powłokę BT (Bio-based Technology), która wykorzystuje znaczną ilość szwedzkiego oleju rzepakowego zamiast tradycyjnie stosowanych składników ropopochodnych. 
  W uznaniu unikalnego podejścia do projektu i okładziny zewnętrznej, Fisksätra Folkets Hus wygrał szwedzką nagrodę Design award 2020.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...