• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian

  Lakiernictwo Ciekłe

  Wydanie nr: 2(130)/2021

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  20.04.2021, ~ Administrator   

  © Deutsche Bahn

  © Deutsche Bahn

  Strona 1 z 2

  Zoptymalizowane nawierzchnie dla transportu publicznego – systemy lakiernicze z komponentami antybakteryjnymi

  Wymagania stawiane powłokom we wnętrzach pociągów, autobusów itp. zawsze były wysokie: wymagana jest długotrwała odporność na działanie czynników chemicznych i mechanicznych, a graffiti i inne zanieczyszczenia muszą być łatwe do usunięcia. Ochrona przeciwpożarowa odgrywa również decydującą rolę w bezpieczeństwie pasażerów. W czasach pandemii COVID-19 pojawiło się dodatkowe wyzwanie: powierzchnie muszą spełniać nowe standardy higieniczne i powinny nie tylko wytrzymywać zwiększone cykle czyszczenia, ale najlepiej również aktywnie przyczyniać się do ograniczenia rozprzestrzeniania się mikroorganizmów na ich powierzchniach. 

  Każdy, kto podróżuje transportem publicznym lub korzysta z niego w codziennych dojazdach do pracy, musi najpierw odzyskać zaufanie do podróżowania autobusem, pociągiem czy innym środkiem transportu – nieprzyjemne uczucie wszechobecnego ryzyka zakażenia się wirusem SARS-CoV-2 jest aż nadto obecne. Aby chronić pasażerów i umożliwić im ponowne korzystanie z bezpiecznych i bezstresowych podróży, nie tylko operatorzy, ale także producenci są wezwani do działania: nowe koncepcje i technologie w zakresie higieny powinny sprawić, że w przyszłości podróżować będziemy w czystszych i bezpieczniejszych warunkach i wzmocni się zaufanie pasażerów do lokalnego transportu publicznego. 

  Wspólna praca na rzecz zrównoważonej ochrony

  Każdego dnia miliony pasażerów korzystają z transportu publicznego na całym świecie. Uchwyty, podłokietniki, oparcia i wiele innych powierzchni jest dotykanych miliony i miliony razy. Obszary te muszą być utrzymywane w czystości, aby zapewnić pasażerom najlepszą możliwą ochronę.
  Producenci i operatorzy nie muszą jednak stawiać czoła temu wyzwaniu sami. Mankiewicz oferuje swoim klientom systemy lakiernicze z komponentami antybakteryjnymi do wnętrz pasażerskich, które poprzez ochronę przed mikroorganizmami aktywnie przyczyniają się do optymalizacji koncepcji higieny. Farby z serii ALEXIT Saniseries zawierają substancje, które hamują rozwój mikroorganizmów na pokrytej nimi powierzchni. Mankiewicz opiera się tu na doświadczeniach z innych dziedzin, gdzie systemy lakiernicze ze składnikami antybakteryjnymi są stosowane w pomieszczeniach sanitarnych i higienicznych od wielu lat i z powodzeniem udowodniły swoją skuteczność. 

  Udowodniony efekt

  Skuteczność systemu powlekania została przetestowana zgodnie z uznaną międzynarodową normą JIS Z 2801, w której udowodniono 99,9-procentowy stopień zabicia bakterii. Unieszkodliwianie bakterii stanowi cenny wkład w higienę w czasach COVID-19: wykazano, że działanie niektórych wirusów jest bardziej intensywne, gdy stan zdrowia ludzi jest już zły lub gdy występuje infekcja bakteryjna. Dlatego też, poprzez zmniejszenie obciążenia bakteryjnego, pośrednio zwiększa się ochrona przed chorobami wirusowymi.
  Dzięki efektowi antybakteryjnemu system lakierniczy pomaga również operatorom w czyszczeniu. Ponieważ mikroorganizmy namnażają się znacznie wolniej, cykle czyszczenia i dezynfekcji mogą być wydłużone, co pozwala na zaoszczędzenie kosztów. Jest to cenne wsparcie, szczególnie w miejscach trudnych do czyszczenia. Zakamarki i wgłębienia, które są trudno dostępne i tylko w ograniczonym stopniu zwilżane przez środki dezynfekujące, są mimo to długotrwale chronione przez powłokę. Testy z podobnymi technologiami firmy Mankiewicz potwierdzają bardzo wysoką skuteczność nawet po 12 latach.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Farby z serii ALEXIT Saniseries zawierają substancje, które hamują rozwój mikroorganizmów na pokrytej farbą powierzchni.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...