• Reklama
  A1 - multichem 14.07-14.08 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Motoryzacja

  Lakiernictwo Ciekłe

  8 miesięcy temu  22.11.2021, ~ Administrator   

  Projektanci oddziału BASF Coatings zagłębili się w nowe przestrzenie kolorystyczne dla kolekcji Automotive Color Trends na lata 2021-2022. Zapożyczając zjawisko z mechaniki kwantowej, tegoroczna kolekcja nosi nazwę SUPERPOSITION, czyli stan, w którym przezwyciężone zostaje ograniczenie systemów binarnych.

  Innymi słowy, rzeczy nie są tylko czarne lub białe. Świat ma niezliczoną ilość wariantów, a ta kolekcja zanurza się w tych wariacjach. Kolory korzystają z nieograniczonego słownictwa designu, który może być jednocześnie zabawny i poważny, wygodny i niepokojący, albo przejrzysty i chaotyczny.

  EMEA – kolory otwierające oczy i dające do myślenia

  Kolory zaprojektowane dla regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) wykorzystują znane układy barw, ale zmieniają je za pomocą nowych efektów, subtelnych gradientów kolorów lub specyficznego zjawiska iskrzenia. Odcienie szarości zmieniają swoją kolorystykę w zależności od kąta patrzenia. Odcienie niebieskiego są lekkie, odbijają światło i strukturyzują powierzchnię. Kolor pomarańczowy z kolei to pastelowy odcień o średniej tonacji – nie za agresywny czy zbyt „głośny” – pokazuje swoją neofuturystyczną stronę.

  – Te zaskakujące i prowokujące do myślenia kolory to superpozycja złożonych odcieni, które stanowią wyzwanie dla naszej percepcji – powiedział Mark Gutjahr, szef działu Automotive Color Design na region EMEA.

  Kompetencje kolorystyczne działu powłok

  Każdego roku projektanci działu Coatings firmy BASF badają przyszłe trendy, które wykorzystują jako podstawę do rozwoju powierzchni, tekstur i pozycji kolorystycznych. Czerpią inspirację z przemysłu, mody, produktów konsumenckich, natury i wielu innych. Badania te są udostępniane klientom firmy BASF i projektantom samochodów w celu opracowania przyszłych planów produkcji masowej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...