• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Motoryzacja

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  Ekonomia lakierowania

  ponad rok temu  07.07.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Motywem przewodnim tegorocznej konferencji SURCAR były pojazdy elektryczne oraz autonomiczne.

  Motywem przewodnim tegorocznej konferencji SURCAR były pojazdy elektryczne oraz autonomiczne.

  Axalta, globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, prezentował swoje lakiery samochodowe dla rozwijającego się rynku pojazdów autonomicznych podczas 31. konferencji SURCAR poświęconej lakiernictwu samochodowemu. Wydarzenie odbyło się w Cannes w dniach 1–2 lipca 2021 r. i zgromadziło ekspertów i influencerów z branży motoryzacyjnej i lakierniczej z całego świata. W ramach globalnego zaangażowania w tworzenie coraz bardziej zrównoważonych rozwiązań transportowych motywem przewodnim tegorocznej konferencji SURCAR były pojazdy elektryczne oraz autonomiczne.

  – Wraz z ewolucją mobilności pojawia się potrzeba stosowania zaawansowanych lakierów, które poza walorami estetycznymi i ochroną sprzyjają także ekonomii pracy silników i podzespołów elektrycznych, a także m.in. ułatwiają projektowanie pojazdów, nawigację oraz dbają o bezpieczeństwo pasażerów – ocenia Hassine Sioud, Group Vice President, Mobility w Axalta na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

  Marka Axalta Mobility Coatings, która narodziła się w kwietniu 2021 roku i skupia się na nowych rynkach transportowych, m.in. pojazdach autonomicznych i elektrycznych, aktywnie uczestniczyła w konferencji SURCAR. Eksperci firmy prezentowali zaawansowane właściwości lakierów Axalta dla ewoluującej branży transportowej. Pokazali rownież jak najnowsze technologie powlekania wpływają na działanie czujników stosowanych w pojazdach autonomicznych.

  Dr Neil Murphy, Color Science Team Manager w Axalta, który specjalizuje się w produktach dla samochodów autonomicznych, wygłosił wraz z ekspertami firmy Mercedes-Benz prezentację na temat systemów lakierniczych i powłok do tworzyw sztucznych dopasowanych do czujników radarowych operujących z częstotliwością 77 GHz. Prelegenci podkreślali, jak ważne jest modelowanie wielowarstwowe do szacowania skuteczności radarów, maksymalizacji transmisji fal emitowanych przez radar i minimalizacji refleksyjności powłok. Omawiali także zagadnienie optymalizacji powlekanych części z tworzyw sztucznych pod kątem bezpiecznej i skutecznej pracy czujników.

  Czujniki w samochodach stanowią kluczowy element różnych systemów, np. asystenta pasa ruchu, systemu wykrywania kolizji, aktywnego tempomatu czy systemu ostrzegania o pojazdach w martwym punkcie. Axalta blisko współpracuje z ekspertami firmy Mercedes-Benz: fizykami, chemikami, projektantami i kolorystami nad systemami modelowania pracy radarów, dzięki którym możliwe będzie tworzenie narzędzi zaspokajających coraz bardziej złożone potrzeby rynku pojazdów autonomicznych.

  Wyniki badań nad systemami lakierowania nadwozia i tworzyw sztucznych zostały zaprezentowane podczas warsztatów „Nowe materiały i procesy lakiernicze”, które odbyły się 1 lipca w Hotelu Barriere Le Majestic. Raport będzie też dostępny online. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.surcar-europe.com.

  Więcej informacji na temat marki Axalta Mobility Coatings można znaleźć na stronie www.axalta.com/mobility.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...