• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Urządzenia Lakiernicze

  Technologie Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  Ekonomia lakierowania

  11 miesięcy temu  08.04.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Najnowsza generacja atomizerów firmy Dürr może realnie przyczynić się do poprawy ogólnej efektywności urządzeń w lakierni. EcoBell4 podobno wykonuje zmiany koloru szybciej niż jakikolwiek inny szybki atomizer obrotowy, zmniejsza zużycie farby i rozpuszczalnika oraz emisję lotnych związków organicznych, a także jest wyposażony w technologię RFID umożliwiającą predykcyjną konserwację.

  Po raz pierwszy firma Dürr oferuje dwa warianty tej samej generacji rozpylaczy: wersję podstawową do standardowych zastosowań i wersję pro do procesów specjalnych.

  Wersja pro EcoBell4, wyposażona w nową technologię 4-igłową, jest wzorcem w zakresie wydajności i zużycia zasobów. Opatentowany system potrzebuje zaledwie czterech sekund na zmianę koloru w przypadku farb o wysokiej trwałości. Znacznie krótszy czas zmiany koloru ma pozytywny wpływ na straty farby i rozpuszczalnika, które według doniesień, są niższe niż w przypadku jakiegokolwiek innego atomizera dostępnego na rynku. Mniejsza ilość odpadów nie tylko obniża koszty operacyjne, ale jest również korzystna dla środowiska dzięki mniejszej ilości generowanych lotnych związków organicznych.

  EcoBell4 Pro może być stosowany do malowania wnętrz i powierzchni zewnętrznych oraz do wszystkich rodzajów produktów lakierniczych. Oferta obejmuje atomizery do farb wodnych i rozpuszczalnikowych. Urządzenie EcoBell4 Pro może zaspokajać zarówno istniejące, jak i nowe potrzeby lakiernicze, od lakierowania 4x1C dla lakieru bazowego do rozwiązań 3x2C dla lakieru bezbarwnego oraz wszystkich kombinacji pomiędzy nimi.

  Ponadto firma Dürr udoskonaliła system ładowania zewnętrznego, aby uczynić go jeszcze bardziej wydajnym. Inne nowe funkcje obejmują solidny system rejestracji prędkości obrotowej zaprojektowany z myślą o łatwiejszej konserwacji, czujnik wibracji zintegrowany z robotem, który wykrywa niewyważenie tarczy dzwonowej i turbiny, zanim spowodują one uszkodzenie, oraz poszycie ochronne z opatentowaną metodą mocowania. Zmniejsza ono stopień zabrudzenia, dzięki czemu możliwe jest malowanie bez konieczności czyszczenia rozpylacza w międzyczasie przez co najmniej cztery godziny.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...