• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Lakiernictwo Ciekłe

  Wydanie nr: 1(129)/2021
  Strona 1 z 2

  SAMES KREMLIN prezentuje nowy produkt PRiNTEC™ – gamę produktów i usług opartych na opatentowanej technologii głowic drukujących do aplikacji farb. Za pomocą PRiNTEC™ firma udostępnia przemysłowi nieograniczone możliwości personalizacji.

  Technologia ta daje nieskończone możliwości personalizacji szybkiego drukowania pasów (poziomych lub pionowych) i wszelkiego rodzaju wzorów na powierzchniach 2D lub 3D. Może być również stosowana do drukowania klejów i materiałów uszczelniających. PRiNTEC™ jest przeznaczony m.in. dla rynku motoryzacyjnego, kolejowego, lotniczego, meblarskiego i ceramicznego. Klienci czerpią korzyści z przyrostu wydajności i w znaczący sposób przyczyniają się do ochrony środowiska. Wprowadzenie na rynek planowane jest na 2022 r., a 2021 r.
  – na industrializację i walidację produktów. 

  Wzory umieszczone z dokładnością do jednej dziesiątej milimetra

  Głowica drukująca EPJet®
  jest tym, co wyróżnia produkty i usługi PRiNTEC™. Ten elektropneumatyczny mechanizm uwalnia krople farby poprzez ruch mikromembrany kontrolowanej przez piezoelektryczny zawór mikropowietrzny wysokiej częstotliwości, do aplikacji tak szybkich jak 1 m/s. Jego kompaktowe rozmiary i gęstość dysz dają bardzo wysoką rozdzielczość i możliwość rozmieszczenia wzorów z dokładnością do jednej dziesiątej milimetra. Rozmiary otworów wylotowych wynoszą od 100 do 500 mikronów, idealne do stosowania wszystkich rodzajów farb jedno- lub dwuskładnikowych.

  Opatentowana technologia EPJet® została przejęta od niemieckiej firmy Epainters oraz jej założyciela, dr. Burkharda Büstgensa, wynalazcy mikromechanicznej konstrukcji czujnika ESP firmy Bosch. Firma Epainters rozpoczęła działalność jako start-up w IMTEK, wydziału mikrotechnologii Uniwersytetu we Freiburgu. SAMES KREMLIN otrzyma od dr. Büstgensa wsparcie w zakresie industrializacji i wdrażania. 

  Nieograniczone możliwości personalizacji i wysoka wydajność​

  Podczas gdy jeszcze nieliczne dostępne technologie druku ograniczają się do nakładania pasków na powierzchniach poziomych, PRiNTEC™ może rysować pionowe paski, wzory w kratę, koła i wiele innych. Potrzebuje tylko odpowiedniej głowicy drukującej do wykonania zadania.
  SAMES KREMLIN odpowiada na rosnącą potrzebę opóźnionego różnicowania i dostosowywania produktów przemysłowych, dzięki wysoko wydajnemu rozwiązaniu, które sprawia, że maskowanie jest zbyteczne.

  Kleje drukarskie i uszczelniacze​

  Gama produktów PRiNTEC™ może być również stosowana do precyzyjnego nakładania produktów lepkich, takich jak kleje i uszczelniacze, bez konieczności retuszowania i strat. Łatwość użycia i elastyczność dają nowe możliwości produkcyjne, które są trudne lub nawet niemożliwe do przewidzenia przy zastosowaniu tradycyjnych technologii, takich jak np. ścieżki/dawki kleju, których szerokość zmienia się w zależności od geometrii montowanych elementów.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...