• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Motoryzacja

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  miesiąc temu  03.11.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  KIA Motors do wykończenia wnętrza swojego nowego elektrycznego SUVa EV9 używa biofarby dostarczanej przez AkzoNobel. Producent aut elektrycznych po raz pierwszy zdecydował się na tego typu powłokę do wnętrz.

  Do stworzenia produktu, jakim jest biofarba, wykorzystano dwa rodzaje biożywicy, która jest pozyskiwana z rzepaku, ale i żywicy sosnowej. Farbę można znaleźć na wewnętrznych panelach przełączników drzwi EV9. AkzoNobel dostarcza ponadto powłoki do pozostałych elementów wnętrza.

  − Obie firmy mają długą historię dotyczącą tworzenia coraz bardziej zrównoważonych produktów – mówi Patrick Bourguignon, dyrektor działu Automotive i Specialty Coatings w AkzoNobel.− Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy pomóc KIA Motors w osiągnięciu znaczącego przełomu w produkcji.

  Biopochodna farba stosowana w EV9 spełnia wszystkie wymagania KIA Motors w zakresie odporności chemicznej i fizycznej (na przykład na działanie kremu do opalania, odświeżacza powietrza, ciepła czy zarysowań). Uzyskano aż 100-proc. potwierdzenie wzorca kolorów.

  − KIA Motors miała wyjątkowe wymagania dotyczące powłok dla EV9, a wydajność naszego bioproduktu spełniła wszystkie potrzeby klienta – kontynuuje Bourguignon. − To najnowszy przykład tego, w jaki sposób jako firma nieustająco rozwijamy zaawansowaną technologię powłok, która minimalizuje wpływ na środowisko bez uszczerbku dla jakości.

  AkzoNobel jest zaufanym partnerem KIA Motors od dziesięciu lat. Mimo że nowa umowa dotyczy modeli EV9 produkowanych w Korei Południowej, oczekuje się, że zostanie rozszerzona na kolejne modele aut elektrycznych KIA Motors.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...