Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.04 - 31.07 Julian

  Lakiernictwo Ciekłe

  Artykuły branżowe

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  3 miesiące temu  05.01.2021, ~ Administrator   

  58 kolorów potrzeba było, aby odtworzyć obraz ary modrej na poszyciu Embraera brazylijskich linii lotniczych. Farby dostarczył koncern AkzoNobel.

  Projekt „Blue Macaw”, prowadzony wspólnie przez AkzoNobel, Azul Airlines i Embraera, od początku budził ogromne emocje. Nowe linie lotnicze w nawiązaniu do brazylijskiej tradycji postanowiły przedstawić na kadłubie swojego samolotu narodowy symbol kraju – wymarłą niemal arę modrą. Grafika – zaprojektowana przez brazylijskiego artystę Pardala – składa się z 58 kolorów, z których co najmniej połowy nie sposób znaleźć w żadnym katalogu.

  Wyzwania ich przygotowania podjęła się firma AkzoNobel. Producent w ciągu dwóch tygodni dostarczył liniom lotniczym pełny zestaw zamówionych kolorów oraz lakier bazowy i bezbarwny Aerodur 3001/3002, dzięki którym kadłub zaczął mienić się pełnią barw. Tak powstał samolot Embraer 195 E2 „Blue Macaw” – najbardziej kolorowy statek powietrzny świata.

  Celem projektu było nie tylko podkreślenie narodowego charakteru linii lotniczych, ale także istotnej roli bioróżnorodności: Brazylia od kilku lat aktywnie działa bowiem na rzecz odtworzenia populacji ary modrej i jej naturalnych siedlisk.

  Równolegle z projektem „Blue Macaw” wolontariusze skupieni wokół akcji „Let’s Colour” wykorzystali inne produkty AkzoNobel – farby Coral, Waethershield, Ambience i Easycare, aby odświeżyć wygląd lokalnego teatru i kościoła. Łącznie zużyto 2400 litrów farby Coral i 620 litrów pozostałych farb.

  AkzoNobel już wcześniej aktywnie angażował się w podobne projekty marki Embraer. Na poszyciu jej samolotów można podziwiać m.in. wizerunki tygrysa, orła, pantery śnieżnej i rekina wymalowane farbami koncernu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony