• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Kolorymetria

  Wydanie nr: 2(118)/2019

  Aktualności i przegląd rynku

  Artykuły branżowe

  Badanie Powłok

  Kolorymetria

  ponad rok temu  06.05.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Technika zarządzania barwami opierająca się wyłącznie na danych liczbowych bez użycia barwnych płytek odniesienia

  Technika zarządzania barwami opierająca się wyłącznie na danych liczbowych bez użycia barwnych płytek odniesienia

  Strona 1 z 2

  Gotowe do zarządzania cyfrowymi danymi barw, co umożliwia zwiększenie wydajności oraz zapewnienie jakości w zakładach produkcyjnych przemysłu samochodowego i produktów teleinformatycznych

  Konica Minolta Inc. wprowadza na rynek nową serię przenośnych spektrofotometrów do precyzyjnego pomiaru barw. Modele CM-26d z podwójnym otworem oraz CM-25d z pojedynczym otworem zostały wprowadzone do sprzedaży w marcu 2019 r, natomiast flagowy model CM-26dG do jednoczesnego pomiaru barwy i połysku będzie wprowadzony na rynek w późniejszym czasie w 2019 roku.

  Urządzenia CM-26dG, CM-26d oraz CM-25d mają zastąpić spektrofotometry CM-2600d oraz CM-2500d powszechnie wykorzystywane w przemyśle samochodowym oraz informatycznym. Produkty te są wykorzystywane przede wszystkim w zakładach produkcyjnych wytwarzających i montujących części wewnętrzne do samochodów oraz części zewnętrzne smartfonów i tabletów. Nowe instrumenty zwiększą sprawność i wydajność poprzez umożliwienie zarządzania cyfrowymi danymi barw w coraz bardziej zglobalizowanych łańcuchach dostaw.

  Zalety serii CM-26dG

  • Poprawa prędkości procesu kontroli poprzez jednoczesny pomiar barwy i połysku 

  CM-26dG to spektrofotometr typu „dwa w jednym” umożliwiający jednoczesny pomiar barw i połysku, charakteryzujący się zwartym korpusem ważącym zaledwie 660 g. Pozwala to na zwiększenie wydajności pomiaru dużej liczby próbek, co znacznie podnosi prędkość i dokładność procesu kontroli.

  • Osiągnięcie doskonałej kontroli jakości z najwyższą dokładnością pomiaru

  Nowa seria instrumentów zapewnia niezrównany poziom zgodności pomiędzy instrumentami, który do tej pory był osiągany wyłącznie przez instrumenty laboratoryjne klasy referencyjnej. Umożliwia to wykorzystanie tych instrumentów do kontroli jakości w całym łańcuchu dostaw, od producentów części do producentów wyrobów gotowych. Zgodność pomiędzy instrumentami (średnia dla 12 płytek barwnych BCRA) mieści się w zakresie ΔE* 0,12 dla urządzeń CM-26dG i CM-26d, co jest wynikiem lepszym o około 40 proc. niż wynik osiągany przez wcześniejsze modele. 
  Ta doskonała dokładność pomiaru umożliwia pełne zarządzanie cyfrowymi danymi barw (zarządzanie barwami wyłącznie na podstawie danych kolorymetrycznych bez konieczności użycia fizycznych wzorników barw w całych zakładach produkcyjnych i łańcuchach dostaw). Eliminacja cyrkulacji, przechowywania i obsługi technicznej wzorników fizycznych umożliwia znaczne oszczędności kosztów, skrócenie czasu do wprowadzenia na rynek oraz eliminację marnotrawstwa wynikającego z nieprawidłowego używania, uszkodzenia i zużycia wzorników fizycznych.

  • Zwiększenie wydajności operatora i redukcja błędów w procesie

  Funkcja zlecenia umożliwia rejestrację instrukcji pomiaru (w tym fotografii) dla zadań rutynowych w instrumencie. Funkcja ta poprawia dokładność procesu, wydajność oraz spójność, niezależnie od różnic w umiejętnościach operatora.
  Spektrofotometry CM-26dG i CM-26d umożliwiają przełączanie pomiędzy obszarami pomiaru Ø8 mm i Ø3 mm (CM-25d ma stały obszar pomiaru Ø8 mm) w celu pomiaru części o różnej wielkości. Wszystkie modele są także wyposażone w podświetlany celownik umożliwiający dokładne ustawienie na próbkach wzorzystych lub niewielkich.

  • Szybkie pomiary i zwiększona trwałość dla zwiększenia wydajności i skrócenia czasu przestojów

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...