• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Kolorymetria

  Artykuły branżowe

  Kolorymetria

  ponad rok temu  01.04.2021, ~ Administrator   

  Oprogramowanie PANTORA firmy X-Rite umożliwia tworzenie cyfrowych próbek faktur i kolorów.

  Oprogramowanie PANTORA firmy X-Rite umożliwia tworzenie cyfrowych próbek faktur i kolorów.

  Producent urządzeń do pomiaru koloru wprowadza na rynek aplikację PANTORA, która umożliwia tworzenie wirtualnych próbek kolorystycznych na bazie różnych materiałów.

  Aplikacja PANTORA powstała specjalnie z myślą o usprawnieniu procesów projektowania i doboru materiału i koloru wyrobów. Umożliwia łatwe przekształcenie fizycznego materiału w próbkę cyfrową uwzględniającą kolor, połysk i teksturę – wystarczy połączyć ją ze spektrofotometrem z serii Ci7000, MA-T12 lub MetaVue VS3200 firmy X-Rite. Aplikacja umożliwia zarówno pomiar koloru i struktury materiału bezpośrednio w programie, jak i import już zmierzonych wartości ze spektrofotometru.

  Zebrane z urządzenia dane można łatwo zarchiwizować, a także udostępnić na zewnątrz w formacie AxF – zarówno na potrzeby systemów PLM, jak i oprogramowania CAD. Dzięki modułowi Material Viewer próbki można wykorzystać do tworzenia wizualizacji – wszystko po to, by móc w wirtualnym środowisku przetestować efekty świetlne, poziom połysku i działanie pigmentów.

  – Dzięki najnowszej wersji PANTORY cyfrowe skanowanie materiałów stanie się dostępne dla szerszego grona odbiorców – relacjonuje Matthew Adby, menedżer ds. produktów do pomiaru koloru w firmie X-Rite. – Możliwość szybkiego i taniego przygotowania cyfrowej próbki materiału minimalizuje jednocześnie potrzebę przesyłania fizycznych próbników między partnerami, a tym samym przyspiesza proces projektowania.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata