• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Kolorymetria

  Wydanie nr: 1(129)/2021

  Artykuły branżowe

  Kolorymetria

  ponad rok temu  24.02.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  CM-36dG

  CM-36dG

  Strona 1 z 2

  Nowe stacjonarne spektrofotometry serii CM-36dG zapewniające wysoce precyzyjne zarządzanie barwą, w tym dwa modele, które oferują jednoczesny pomiar barwy i połysku

  Firma Konica Minolta, Inc. w lutym tego roku wprowadzi na rynek nową serię spektrofotometrów stacjonarnych CM-36dG, w tym modele CM-36dG o ustawieniu poziomym i CM-36dGV o ustawieniu pionowym umożliwiające jednoczesny pomiar barwy i połysku, a także podstawowy model CM-36d do pomiaru barwy w świetle odbitym.

  CM-36dG, CM-36dGV i CM-36d to modele będące następcami spektrofotometrów stacjonarnych CM-3600A i CM-3610A, które były szeroko stosowane przez dostawców materiałów w branży motoryzacyjnej oraz sprzętu komputerowego. Instrumenty te przeznaczone są głównie do aplikacji związanych z doborem barwy oraz kontrolą jakości u dostawców farb, tworzyw sztucznych, tekstyliów i innych podobnych materiałów, gdzie jednoczesny pomiar barwy i połysku1 zwiększa efektywność procesów kontroli, a wysoka dokładność pomiaru umożliwia doskonałą kontrolę jakości.
  Ponadto wszystkie urządzenia są wyposażone w unikalną funkcję WAA, która kompensuje niewielkie przesunięcia mierzonych wartości spowodowane zmianami temperatury otoczenia itp. w celu zapewnienia wysokiej stabilności i niezawodności. W porównaniu z poprzednimi modelami znacznie poprawiona została także użyteczność operacji pomiarowych, co przekłada się na podniesienie wydajności operatora.

  Pandemia koronawirusa powoduje utrudnienia w podróżowaniu, a jednocześnie ma miejsce postępująca globalizacja łańcuchów dostaw, cyfryzacja i wykorzystanie rozwiązań informatycznych w obszarach produkcyjnych. Poprzez przekształcanie z dużą dokładnością informacji o barwie i połysku w dane cyfrowe, nowe urządzenia przyczynią się do cyfrowej transformacji produkcji, umożliwiając kontrolę jakości bez konieczności korzystania z próbek docelowych lub kontroli wzrokowej wykonywanej przez wykwalifikowanych pracowników.

  Wartość, jaką zapewnia seria CM-36dG

  1. Jednoczesny pomiar barwy i połysku usprawniający procesy kontroli.
   CM-36dG i CM-36dGV to instrumenty typu „dwa w jednym”, mierzące jednocześnie barwę i połysk. 
  W procesach kontroli jakości jednoczesny pomiar barwy (materiału) oraz połysku (parametrów powierzchni) pozwala na uzyskanie wysokiej jakości oceny i poprawę efektywności pracy. W przypadku dopasowywania barw pomiar, zarówno barwy (reflektancji widmowej), jak i połysku (parametrów powierzchni), poprawia jakość związanych z tym procesem obliczeń.

  2. Wysoka dokładność pomiaru dla doskonałej kontroli jakości
  Z uwagi na niezwykle małe różnice w wartościach mierzonych przez różne instrumenty CM-36dG i CM-36dGV (bardzo wysoką zgodność), przy ich stałym używaniu na wszystkich etapach, od dostawców po producentów wyrobów gotowych, można oczekiwać wyższej wydajności procesu kontroli. Kolorymetryczna zgodność między instrumentami mieści się w zakresie ΔE* ab 0,12 (średnio 12 płytek BCRA), co jest wynikiem o 20% lepszym niż w przypadku poprzednich modeli, a zgodność między instrumentami w zakresie połysku jest taka sama lub lepsza niż w przypadku instrumentów służących do pomiaru wyłącznie połysku. Pozwala to na bardziej efektywną pracę w łańcuchu dostaw w przypadku stosowania wielu instrumentów lub stosowania instrumentów w kilku lokalizacjach. Ponadto, ze względu na bardzo małe różnice wartości mierzonych w stosunku do poprzednich modeli, możliwe jest wykorzystanie w takim samym zakresie danych uzyskanych wcześniej, co pozwala na ograniczenie nakładów pracy przy zmianie modeli (głównie w odniesieniu do danych SCI2).

  GALERIA ZDJĘĆ

  Duża, rozsuwana komora pomiaru transmisji pozwala na łatwy pomiar próbek półprzezroczystych lub przezroczystych o różnych rozmiarach.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...