• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Kolorymetria

  Artykuły branżowe

  Kolorymetria

  8 miesięcy temu  20.05.2022, ~ Administrator   

  W kwietniu 2022 niemiecka firma BYK Gardner – producent urządzeń do kontroli jakości powłok ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego laboratoryjnego spektrofotometru color2view. Color2view będący następcą starszej generacji – color-view zachowuje wszystkie funkcjonalności poprzednika, za które zostało docenione przez użytkowników wielu gałęzi przemysłu. Ponadto producent wprowadził wiele nowości sprawiających, że color2view jest idealną odpowiedzią na wyzwania stawiane przez erę Przemysłu 4.0.

  BYK Gardner jako pierwszy w branży wprowadził technologię umożliwiającą wymianę standardów między spektrofotometrami stacjonarnymi i przenośnymi. Dzięki doskonałej zgodności między przyrządowej spektrofotometrów color2view i spectro2guide, korzystanie ze standardów cyfrowych i ich wymiana jest możliwa w całej rodzinie urządzeń. Całość można w sposób łatwy i sprawy koordynować dzięki oprogramowaniu smart-chart – kompatybilnym ze wszystkimi miernikami BYK Gardner.

  Trzy w jednym – kolor, połysk, fluorescencja

  Color2view powiększa rodzinę spektrofotometrów firmy BYK Gardner do jednoczesnego pomiaru barwy, połysku i fluorescencji. Pozwala ono na pomiar koloru w geometrii 45/0 (urządzenie mierzy barwę, tak jak widzi ją oko ludzkie) oraz stopnia połysku w dwóch geometriach pomiarowych: 20° i 60°, dzięki czemu można w sposób precyzyjny badać próbki wykazujące średni oraz wysoki połysk. Nowością wprowadzoną przez producenta jest ilościowy pomiar fluorescencji oraz możliwość oszacowania zmiany barwy próbki po wygaśnięciu fluorescencji. Połączenie spektrofotometru oraz fluorymetru stwarza zupełnie nową perspektywę w ocenie barwy oraz kontroli jej stabilności w czasie.

  Spektrofotometry barwy, połyskomierze, mierniki struktury oraz inne aparaty pomiarowe firmy BYK Gardner dostępne są w ofercie autoryzowanego dystrybutora tej firmy w Polsce - firmy EUROTOM z siedzibą w Warszawie. Więcej informacji na www.eurotom.pl

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...