Szukaj

  Technologie Lakiernicze

  Wydanie nr: 4(120)/2019

  Artykuły branżowe

  Technologie Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  7 miesięcy temu  19.08.2019, ~ Administrator   

  Urządzenie Polifluid od Eurosider optymalizuje dozowanie proszku podczas aplikacji poprzez wykorzystanie azotu.

  Urządzenie Polifluid od Eurosider optymalizuje dozowanie proszku podczas aplikacji poprzez wykorzystanie azotu.

  Strona 2 z 2

  Ewolucja technologii membranowej

  NitroThermSpray bazuje na technologii separacji membranowej: wykorzystuje selektywną przepuszczalność membran wykonanych z polimerów z pustymi włóknami, tak aby wydzielić gazowy azot z powietrza. W celu zaprojektowania nowego systemu NitroBoxSpray centrum R&D rozwinęło projekt membrany, która jest obecnie jednym z licznych patentów firmy Eurosider: nowe urządzenie zostało wyposażone w membrany zdolne do tego, aby zagwarantować dwudziestoletnią żywotność. Drugą, znaczącą zaletą nowego systemu, jest stosunek powietrza do azotu równy 2 (to znaczy, że potrzeba 2 m3 powietrza aby wyprodukować 1 nominalny m3 azotu), co w porównaniu z poprzednim urządzeniem jest wynikiem dwukrotnie lepszym. Ewolucja sprzętu jest rezultatem lepszej wydajności membran, które są w stanie odseparować większe ilości azotu w odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie aplikacji, a system wciąż nie wymaga zastosowania żadnego zbiornika.

  Reszta zalet NitroBoxSpray

  Eurosider rozważył również aplikacje zewnętrzne na potrzeby budownictwa, stoczni, rafinerii oraz innych przemysłów. Dlatego NitroBoxSpray został wyposażony w koła, aby umożliwić dostarczenie urządzenia w każde miejsce, sprawiając, że operacje aplikacyjne stają się łatwiejsze nawet w najbardziej nieprzyjaznych warunkach. Kolejnym atutem jest możliwość pracy z gorącym azotem, co redukuje czas schnięcia powłoki o 50 proc., natomiast grubo naniesione warstwy chroni przed zaciekami oraz efektem skórki pomarańczy, co znajduje idealne zastosowanie w malowaniu ścian statków lub konstrukcji mostów.
  Urządzenie NitroBoxSpray może być podłączone opatentowanym wężem o maksymalnej długości do 30 m w celu transportu zjonizowanego azotu od punktu wytworzenia do pistoletu lakierniczego lub robota. Cechy charakterystyczne termoizolowanych rur zapewniają stałą temperaturę, a tym samym stałą lepkość farby, nawet gdy zmienia się temperatura otoczenia. System ten posiada certyfikat Atex i jest opatentowany w Europie.

  Redukcja kosztów inwestycyjnych

  Jak wspomniano, NitroBoxSpray reprezentuje ewolucję koncepcji instalacji do produkcji azotu pierwotnie opracowanej z NitroThermSpray. W porównaniu z tym drugim, ten pierwszy jest mniejszy, jest skonfigurowany do wytwarzania dokładnej ilości azotu wymaganego przez jeden lub dwa pistolety natryskowe i jest znacznie bardziej ekonomiczny. Został zaprojektowany do instalacji w średnich i małych firmach, które nie mogą dokonywać dużych inwestycji, działających w najbardziej zróżnicowanych sektorach: motoryzacyjnym, ogólnym, lotniczym, morskim, architekturze, projektowaniu wnętrz itp. – gdziekolwiek pojawia się potrzeba lakierowania.
  Eurosider produkuje swoje urządzenia zgodnie ze wszystkimi przepisami bezpieczeństwa, w szczególności związanymi z normą ISO 13849–1.            

  Korzyści NitroBoxSpray

  • redukcja overspray
  • lepszy rozkład grubości powłoki
  • zwiększona wydajność oraz wyniki powlekania
  • redukcja serwisów kabiny lakierniczej oraz krótsze czasy przezbrojeń
  • redukcja kosztów inwestycyjnych
  • redukcja zużycia materiału o 20 do 50%        

  Ottavio Milli
  Eurosider

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 4(120)/2019

  do góry strony