• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  Technologie Lakiernicze

  Artykuły branżowe

  Urządzenia Lakiernicze

  Technologie Lakiernicze

  9 dni temu  14.03.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 3

  CompuChem − automatyczny system dozowania preparatów chemicznych firmy ADAL 

  Wychodząc naprzeciwko potrzebom użytkowników wszelkiego rodzaju instalacji technologicznych wykorzystujących do pracy środki chemiczne, firma ADAL opracowała i z powodzeniem wdraża w kolejnych projektach automatyczny system dozowania preparatów chemicznych.

  Dzięki uniwersalności i modułowej budowie systemu CompuChem może być wykorzystany w każdej dziedzinie przemysłu, gdzie wymagana jest dokładność dozowania, pewność pracy oraz bezpieczeństwo obsługi.
  Z racji głównego profilu działalności firmy, jakim są instalacje technologiczne stosowane w inżynierii powierzchni, system produkowany przez ADAL używany jest głównie we wszelkiego rodzaju instalacjach chemicznego przygotowania powierzchni, liniach malowania KTL, cynkowania oraz podczyszczalniach ścieków technologicznych.
  Wieloletnie doświadczenia w dziedzinie inżynierii procesowej pozwoliły firmie ADAL na wprowadzenie do sprzedaży systemu zapewniającego kompleksową kontrolę procesu dozowania, który można łatwo zintegrować z instalacją procesową i skonfigurować zgodnie z wymaganiami użytkownika. Cechy te powodują, że proces wdrożenia CompuChem jest krótki, a korzyści z jego zastosowania odczuwalne natychmiast po uruchomieniu.
  W celu zapewnienia najwyższej niezawodności pracy system CompuChem zbudowany jest w oparciu o wysokiej jakości komponenty, których właściwości zostały potwierdzone przez użytkowników w trakcie długotrwałej eksploatacji.
  Dla najbardziej wymagających aplikacji system CompuChem może być wyposażony w przepływomierze i/lub wagi do pomiaru rzeczywistego zużycia chemii. Eliminuje to niedokładność pośredniego pomiaru zużycia chemii bazującego tylko na wskazaniach pompy dozującej.
  Cały proces pierwszej konfiguracji zainstalowanego systemu wykonywany jest przez personel ADAL podczas uruchomienia. Po rozpoczęciu eksploatacji obsługa CompuChem ogranicza się do wymiany opróżnionych pojemników z chemią (informacja o niskim stanie chemii wyświetlana jest na panelu sterowania) oraz okresowych przeglądów i wymiany części eksploatacyjnych. Nadzór nad procesem dozowania zapewnia intuicyjny interfejs użytkownika oparty na dotykowym panelu HMI. 

  Uniwersalność oraz modułowa budowa CompuChem pozwalają w prosty sposób zmodyfikować lub rozbudować system dozowania, np. w przypadku zmiany kontrolowanego procesu technologicznego.
   
  Korzyści technologiczne wynikające z zainstalowania systemu CompuChem

  • poprawa jakości i stabilności procesu technologicznego,
  • zmniejszone zużycie środków chemicznych,
  • zmniejszone zużycie wody,
  • zmniejszone zużycie energii,
  • możliwość automatycznego monitorowania, kontroli i rejestracji (archiwizacji) parametrów procesowych,
  • podgląd on-line pracy systemu oraz możliwość zdalnej kontroli i edycji parametrów pracy,
  • możliwość integracji z systemem sterowania linii technologicznej − wizualizacja pracy systemu na wyświetlaczu linii technologicznej, archiwizacja danych we wspólnej bazie danych,
  • krótki czas wdrożenia – minimalizacja przerwy produkcyjnej potrzebnej na instalację i uruchomienie systemu.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...