• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Technologie Lakiernicze

  Wydanie nr: 1(141)/2023

  Artykuły branżowe

  Technologie Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  12.05.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

  Nowe centrum ROTOVER i4-220p

  Nowe centrum ROTOVER i4-220p

  Strona 3 z 3

  Współpraca badawczo-rozwojowa 
  Faza walidacji projektu rozpoczęła się na początku 2021 roku. Firma STS zdecydowała się na współpracę, przejmując odpowiedzialność za testy wytrzymałościowe, które doprowadziły do walidacji projektu w czerwcu tego samego roku. Federico Scian, kierownik produktu w firmie Imel, opisuje rozwój tych testów obciążeniowych: − Poddaliśmy maszynę ciągłym testom produkcyjnym i sprawdziliśmy z operatorem jak łatwe było oprogramowanie: ładowanie istniejących cykli, ich modyfikowanie, przechowywanie i tworzenie od podstaw, ale także kontrolowanie jakości powłoki poprzez bezpieczną inspekcję części podczas natryskiwania − wspomina. − Symulowaliśmy nawet sytuacje awaryjne, aby zoptymalizować czas ponownego uruchomienia. Mogę zdecydowanie powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z rezultatów, a otrzymane już zamówienia potwierdzają, że mieliśmy rację.


  Wśród zalet ROTOVER-a znajduje się poprawa jednorodności powłoki

  Serwis
  − Postawiliśmy sobie za cel zaoferowanie prostego i kompletnego rozwiązania − dodaje Federico Scian. − Nie umniejsza to jednak faktu, że silnik tego systemu jest złożony i wymaga wyższego poziomu kontroli. Dlatego też zarówno system zarządzania i4smallparts, jak i każda pojedyncza maszyna są połączone z centrum serwisowym Imel, aby umożliwić nam diagnozowanie wszelkich problemów w czasie rzeczywistym. Ponadto, jako że siedziba firmy Imel wyposażona jest w centrum testowe, jesteśmy w stanie opracować zoptymalizowane pod kątem produktu receptury i wysyłać je bezpośrednio do maszyn klientów. Z usługi tej korzystamy również w fazie ofertowania, kiedy potencjalny klient przesyła nam próbki swoich produktów. 

  Design 
  Po dwóch latach pracy w poszukiwaniu optymalnego rozwiązania technicznego i zbudowaniu trzech prototypów, Imel postawił sobie za cel zaoferowanie na rynku rzeczywistego produktu designerskiego, a nie tylko „maszyny”. To doprowadziło do nawiązania współpracy z projektantem przemysłowym Lucą Floreanini, z którym Imel opracował i zbudował ostateczną wersję swojego systemu. − Wzornictwo przemysłowe jest jedną z mocnych stron włoskiego sektora produkcyjnego − stwierdza dyrektor generalny Imel, Stefano Bianchin. − Przynosi bezpośrednią korzyść handlową, a także oferuje przyjemność podziwiania produktu poza jego aspektami technologicznymi i funkcjonalnymi. 

  Imel
  Tomasz Pyzik
  +48 696 326 126
  tomasz.pyzik@masklogik.com

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...