• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2023

  Technologie Lakiernicze

  Wydanie nr: 1(141)/2023

  Artykuły branżowe

  Technologie Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  4 miesiące temu  12.05.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

  Nowe centrum ROTOVER i4-220p

  Nowe centrum ROTOVER i4-220p

  Strona 2 z 3

  Innowacyjne musiały być przede wszystkim aspekty mechaniczne i konstrukcyjne systemu. Dlatego Imel zdecydował się zintegrować nowego ROTOVER-a i4-220p z dwuobwodowym systemem ogrzewania gorącym powietrzem, który umożliwia szybkie i równomierne ogrzewanie elementów wewnątrz komory bez wpływu na przepływ powietrza natryskowego. Skutkuje to szybkim osiągnięciem wymaganego punktu wwadanego temperatury, z precyzyjnym utrzymaniem temperatury (±1°C) podczas faz natryskiwania i suszenia końcowego. 
  Konwencjonalny system natryskiwania produktu został więc zastąpiony bardziej wydajnym, wyposażonym w automatyczny pistolet HVLP zapewniający redukcję nadmiernego rozpylenia, zasilany przez pompę zębatą, która dostarcza pożądane natężenie przepływu poprzez regulację obrotów silnika. Dzięki temu w każdej chwili można poznać ilość zużytego produktu, z dużą dokładnością i w czasie rzeczywistym. 

  Reklama
  Śródtekstowy - xrite 14.09-27.09 Julian
  Kolejne innowacje wynikały z potrzeby przetwarzania przez wykonawców wszystkich rodzajów materiałów przy użyciu różnych rodzajów produktów. Nowy ROTOVER i4-220p jest wyposażony w różne kosze, które można w pełni dostosować do potrzeb klienta i sprawnie wymienić dzięki nowemu systemowi szybkiej wymiany − od klasycznych koszy Imel z wyjmowanymi sektorami do ośmiokątnych lub okrągłych koszy we wszystkich rozmiarach. Dzięki temu nawet małe partie mogą być przetwarzane w ramach tej samej maszyny, bez konieczności posiadania różnych rozmiarów instalacji. Maszyna posiada również certyfikat ATEX, dzięki czemu każdy rodzaj produktu na bazie rozpuszczalnika może być bezpiecznie rozpylany bez ryzyka wycieku toksycznych substancji, które mogłyby zaszkodzić zdrowiu operatorów.


  Platforma i4smallparts firmy Imel umożliwia zarządzanie centrum ROTOVER składającym się z jednej do kilku maszyn oraz monitorowanie produkcji

  Platforma i4smallparts i funkcje łączące 
  Dzięki doświadczeniu zdobytemu przy tworzeniu własnej platformy 4.0 do zarządzania dużymi danymi gromadzonymi przez zakłady lakiernicze, zwanej i4paintshop, dział R&D firmy Imel opracował pakiet i4smallparts MES do zarządzania, planowania i kontroli instalacji ROTOVER. Podłączona do różnych baz danych (dane główne klientów, dane główne produktów, dane główne cyklu-receptury), platforma ta umożliwia zarządzanie centrum ROTOVER składającym się z jednej do kilku maszyn oraz monitorowanie produkcji. 
  Guglielmo Gatti, który uczestniczył w testach produkcyjnych, opisuje to rozwiązanie w następujący sposób: − Konfiguracja jest prosta, przyjazna dla użytkownika i skuteczna − zapewnia. − Operatorzy wchodzą w interakcję z łatwą w obsłudze maszyną sterującą PLC, która umożliwia również pracę samodzielną, z możliwością lokalnego przechowywania receptur. Może to być pierwsza inwestycja dla tych firm, które chcą zacząć od jednej maszyny. Jednak po podłączeniu do różnych maszyn i4smallparts umożliwia również ładowanie zleceń produkcyjnych i planowanie obróbki partii poprzez rozdzielanie wymaganych programów powlekania na różne maszyny. Ostatecznie wyszliśmy poza pojęcie „maszyny”: mamy teraz innowacyjny system, który umożliwia pracę z taką samą prostotą, jak w przypadku instalacji ROTOVER starej generacji, a jednocześnie gwarantuje powtarzalność dzięki obecności stale aktualizowanej bazy danych cykli.

  Na koniec każdego cyklu automatycznie drukowany jest arkusz danych produktu zawierający wszystkie rzeczywiste dane procesowe z maszyny oraz wszelkie zmiany wprowadzone przez operatora do oryginalnej receptury. Pozwala to na konsultację już wyprodukowanych partii, dzięki czemu wszelkie niezgodności stwierdzone przez klientów końcowych mogą być obiektywnie zwalczane.
  Wszechstronność systemu i4smallparts pozwala również na częściowe dostosowanie go do potrzeb klienta oraz umożliwia zintegrowanie go z systemami ERP już obecnymi w firmie. Jeśli firma nie jest wyposażona w system ERP, platforma ta może w rzeczywistości działać zarówno jako MES, jak i system ERP. 

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...