• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Technologie Lakiernicze

  Wydanie nr: 2(142)/2023

  Artykuły branżowe

  Urządzenia Lakiernicze

  Technologie Lakiernicze

  ponad rok temu  07.06.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

  Strona 1 z 4

  Od Airless do autoforezy

  ADAL Sp. z o.o. jest firmą inżynierską i produkcyjną, która od 1981 roku projektuje i buduje urządzenia oraz instalacje do realizacji procesów produkcyjnych i technologicznych.

  Nasze główne obszary działania to:

  • inżynieria powierzchni – wszystkie zagadnienia związane z przygotowaniem i pokrywaniem powierzchni oraz powiązanymi procesami termicznymi;
  • intralogistyka – systemy transportu detali w systemach technologicznych i produkcyjnych;
  • technologie środowiskowe – procesy niezbędne dla spełnienia wymagań ochrony środowiska;
  • instalacje techniczne – wyposażenie i urządzenia służące do przesyłania mediów, takich jak na przykład prąd elektryczny, woda, gaz itd.;
  • automatyzacja produkcji – zwiększanie udziału maszyn w procesach produkcyjnych przy jednoczesnym ograniczeniu udziału czynnika ludzkiego;
  • usługi inżynierskie – audyty, analizy, projektowanie, zarządzanie projektami i zadaniami specjalnymi.

  Ponadto wykonujemy szeroki zakres usług serwisowych, w tym modernizacje, relokacje i/lub rozbudowy. Udostępniamy zainteresowanym z naszych zasobów informacje techniczne i technologiczne oraz wspieramy wszechstronnie naszych partnerów w procesach inwestycyjnych.

  Naszym podstawowym produktem są malarnie – ADAL oferuje kompleksową realizację „pod klucz” projektów instalacji przemysłowych do malowania farbami ciekłymi i proszkowymi, urządzeń do inżynierii powierzchni oraz specjalnych instalacji procesowych.

  ADAL to silny i solidny partner wprowadzający nowoczesne rozwiązania w wielu segmentach przemysłu.

  Wykonujemy wszystkie zadania w procesie inwestycyjnym: od zebrania i analizy wymagań inwestora, opracowania technologii procesów i koncepcji przepływu detali w instalacji, symulacji w czasie rzeczywistym, załatwiania formalności związanych z inwestycją, zaprojektowania wszystkich obiektów i urządzeń technologicznych, ich wyprodukowania i/lub kompletacji oraz montażu, uruchomienia technicznego i technologicznego, szkolenia personelu i odbiorów produkcyjnych, aż do przekazania do eksploatacji.

  W okresie przygotowania inwestycji oferujemy również wykonanie opracowania projektu techniczno-technologicznego (PTT) oraz projektów branżowych i innych dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę i pozwolenia na użytkowanie oraz rozpoczęcia eksploatacji instalacji.
  Wszystkie nasze opracowania i realizacje spełniają wymagania dyrektyw UE i norm EN i PN oraz innych relewantnych regulacji prawnych.
  Dostarczane instalacje i urządzenia są nowoczesne, energooszczędne, bezpieczne w eksploatacji i przyjazne dla środowiska.
  Po zakończeniu realizacji projektu wykonujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, dostarczamy części zamienne i służymy konsultacją w zakresie organizacji i optymalizacji eksploatacji.
  Od 10 września 1983 roku, kiedy zaczął działać pierwszy agregat naszej konstrukcji do malowania hydrodynamicznego (Airless), aż do dzisiaj uważnie śledzimy rozwój technologii i techniki, szczególnie w szeroko rozumianej inżynierii powierzchni.
  Stale rozwijamy program urządzeń do malowania farbami ciekłymi – agregaty o przełożeniach do 72:1 do malowania i nawet do 200:1 do specjalnych zastosowań w hydraulice, pompy nurnikowe o wydajności 400 cm3/PS, pompy transferowe 4-zaworowe, zestawy 2K i 3K, agregaty do ekstruzji czy spieniania PUR i wiele innych specjalnych maszyn.
  W 1991 roku rozpoczęliśmy projektowanie i produkcję urządzeń do malowania proszkowego – pistoletów Tribo i Corona, kabin metalowych i PVC (od 1998 r.) z systemami odzysku i recyrkulacji.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Malarnie ADAL
  Malarnie ADAL
  Malarnie ADAL
  Malarnie ADAL
  Malarnie ADAL
  Malarnie ADAL
  Malarnie ADAL
  Malarnie ADAL
  Malarnie ADAL
  Malarnie ADAL
  Malarnie ADAL
  Malarnie ADAL
  Malarnie ADAL
  Malarnie ADAL
  Malarnie ADAL

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...